książki

#24 -Przeczytałam kilka ciekawych książek

Miałam bardzo dużo szczęścia  (czytaj : czasu) i przeczytałam w ubieglym miesiacu kilka ciekawych książek z którymi chcę sie z Wami podzielić. Pozwolę sobie nie pisać recenzji, tylko mentalnie poukładać je na różnych półeczkach mojej Minimalistycznej Biblioteki:

Ken Follet, Filary Ziemi.

Zastanawiam sie, dlaczego przeczytalam ja  d o p i e r o  teraz ! Niesamowicie wciągająca historia budowniczych katedry, mistrza budowniczego i przełożonego zakonu, którym, wbrew wszystkim przeszkodom, udało sie ukończyć dzieło życia. Książka absolutnie do przeczytania, świetna merytorycznie, jeśli chodzi o tło historyczne i arcyciekawa jeśli chodzi o fabule.  Dla mnie przede wszystkim jest to opowieść o dążeniu do celów, o pokonywaniu niedogodności i o tym, że z każdego nieszczęścia mozna sie wygrzebac.

Napoleon Hill, Mysl i Bogac sie

Moja kolejna mocna pozycja w Biblioteczce Doskonalenia Siebie. Bardzo uniwersalna książka o motywacji.

Andrzej Steman, Tubella.

Fakt, ze ta ksiazka znajduje sie w mojej biblioteczce jest mocno kontrowersyjny. Książkę czytało mi sie (do połowy) dość trudno. Styl niezupełnie przypadł mi do gustu, za to od połowy, kiedy zrozumiałam |o co chodzi|, zacząłem skakać co chwile do pierwszej części, czytać niektóre akapity po dwa razy. Mądra opowieść o… relatywności w związku.  Tak, tak bym to opisała jednym zdaniem…

Haruki Murakami, Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa.

Kolejna książka, która mocno skróciła moje noce… Dlaczego ? Oprocz tego, ze jest świetnie napisana ? Poniewaz odebralam ja bardzo osobiście – z kilkoma osobami w życiu urwal mi sie kontakt na skutek jakiegoś niewytłumaczonego nieporozumienia… Zaczęłam nawet zastanawiać sie, jak by to naprawić.

Siedem Dobrych Lat, Etgar Keret

Bardzo dziękuję Marcie, że podarowała mi ja na urodziny – doskonale opowiadania, w stylu ktory bardzo lubie, zabawne (Abonent Niedostępny, Medytacje Lotnicze) i bardzo mądre. Dziękuję Panu Keret za zarwana noc, warto było ! Spotkałam niedawno klienta z Izraela. Powiedział: przyjedź do Jerozolimy, media kłamią , tam sie pieknie żyje. Odpowiedziałam. Wierze, czytałam Kereta 🙂

Walczę z Chaosem, we mnie i wokół mnie. Z pomocą przychodzi mi kobiecość, joga, weganizm, zero waste i planowanie Mój blog https://chatkababyjogi.pl/ jest blogiem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.