Kucharzę#1 : Menu na narciarski weekend

Z Lyonu w Alpy jedzie się 2 godziny.

Kiedy pomyślę , ze w ten piątek o 20h00 będę siedzieć z Patchworkami przy stole w La Plagne i grać w grę planszowa, robi mi się ciepło na serduchu.

Zgarniamy Dziewczyny przy wyjsciu ze szkoly i pakujemy do samochodu. w koszyczku : piknik: kanapki, warzywa do przegryzienia (marchewki), mini tarta z warzywami i mini-szarlotki na deser.

Ponieważ jedziemy zaledwie na 2 dni, chcemy jak najwięcej czasu spędzić na nartach i na relaksie, ale 4 posiłki w restauracji dla 4 osób to w sumie około 240 euro.
Dlatego umówiliśmy się, że obiady zjemy w restauracjach na stoku, podwieczorki (magdalenki, ciasteczka owsiane i banany) – mroząc zadki na wyciągach – a kolacje w domu.

Slide1

Slide3

 
   

 Wynajmujemy „apartament” w rezydencji turystycznej, mamy wiec do dyspozycji kuchnie.
Ale w sobotę nie zamierzam w niej spędzić więcej czasu niż wymaga odgrzanie przygotowanego wcześniej dania (Tartiflette) i podanie deseru (słoiczki z musem czekoladowym .

Slide2    

  Slide4

 
 W niedziele wieczorem czeka nas powrót do Lyonu, nie będziemy mieli czasu na gotowanie, dlatego Raclette jest świetnym rozwiązaniem, jeśli zadbalo się wcześniej, by pod reka były ziemniaki i salata, w lodowce odpowiedni ser i wędlina dla Patchworkow, a dla mnie moja porcja ciecierzycy.

  
PS. Wynajmujac apartamety w rezydencjach turystycznych warto jest pamietac, by zabrać ze sobą gabkę i plyn do mycia naczyn, srodek czyszczący i worki na smieci, unikniecie zbędnego wydatku 10 euro na „cleaning set”.

PS. do tego zabieramy ze soba: dla Patchworkow platki sniadaniowe i mleko, dla mnie platki owsiane, owoce…

3 thoughts on “Kucharzę#1 : Menu na narciarski weekend

  1. 5000lib

    Nie no, może jakieś jedno[z]daniowe uprzedzenie we wstępie, że wpis będzie smaczny i nie [na]leży (o staniu nie wspominając) czytać na głodno? 🙂 Smacznego wyjazdu,czasu spędzonego nad grami planszowymi i bezpiecznego powrotu 🙂 Pozdrowienia for all. 🙂

    Odpowiedz
  2. Pingback: Podsumowanie Roku 2016 | Chatka Baby Jogi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.