ćwiczenie wdzięczności

#1 – Wdzięczność (dzień pierwszy)

Skończyłam pierwszy cykl “ćwiczeń wdzięczności”, które znalazłam w książce  o”Ho’oponopono“.

Przez 21 dni wykonujemy proste zadania, mające na celu zwrócić nasze myśli w kierunku poczucia wdzięczności. Dziękujemy za coś szczególnego w ciągu dnia, a wieczorem dodatkowo przypominamy sobie te elementy, które karmią wdzięczność.

Zachęcona pozytywnym rezultatem postanowiłam, powtórzyć te ćwiczenia.

Nie zajmują zbyt wiele czasu, wystarczy położyć książkę w widocznym miejscu, by przypomnieć sobie o zadaniach na dzisiejszy dzień.

Potrzebujemy notesu. Nie musi on być dziewiczy, nowy i błyszczący. Możemy użyć tego już zaczętego 🙂 lub miejsca w telefonie lub w sieci.


Ponieważ zbliża się mój okres mobilności”, przenoszę zadania z książki i zeszytu na bloga (telefon mam zawsze przy sobie, zeszyty nie i notesy – nie, chociaż w teorii mogłabym używać do tego i kakebo)

To jest dość intymne ćwiczenie, ale czasem podzielę się w komentarzu rezultatem.

Zapraszam do ćwiczeń wdzięczności razem ze mną.

Dzień Pierwszy.

Przez cały dzień trzeba nam dziękować za coś, co już mamy.

“Jestem bardzo szczęśliwa i wdzięczna za …”

“Mam naprawdę duże szczęście, że…”

Znajdujemy conajmniej 10 punktów, które mogą znaleźć się na takiej liście.

(Możemy “skanować” takie domeny życia, jak : związki, relacje, szczęście, miłość, pieniądze, środowisko, mieszkanie, to co posiadamy, zdrowie, praca…)

Kiedy pod koniec dnia przeczytamy naszą listę, kończymy lekturę powtórzeniem sobie trzy razy : “dziękuję, dziękuję, dziękuję” (zupełnie jak na koniec zajęć jogi, kiedy dziękujemy sobie za praktykę, prawda?)

PS. Każdego dnia znajdujemy 10 nowych “rzeczy”, za które dziękujemy …Czyli po 21 dniach, zbierzemy 210 powodów do poczucia wdzięczności !:)

^^

Dziś wypisałam sobie:

 1. Dziękuję za związek z B. bo dzięki niemu zaczęłam prace nad soba. Za miłość, przywiązanie, szacunek, które często przybierają nieznane i nieoczekiwane kształty.

  jednorozec-tecza
  Źródło
 2. Jestem szczęśliwa i wdzięczna za bycia Mama I. Uczy mnie ona szacunku dla tego co nieoczekiwane i inne od moich oczekiwań.  Radości z bycia Rodzicem. Poza tym jest kochanym, mądrym dzieckiem i za to jestem bardzo wdzięczna.
 3. Dziekuje za bycie Macocha dla M, bo dzieki temu uczę sie cierpliwości w budowaniu trudnych związków.
 4. Za moich Przyjaciół – tych blisko: Beatrice, Piotrek, tych trochę dalej, Isabelle, Cecile, Gosia, za Siostrę, za Znajomych, Kolegów i inne nieokreslone związki miedzyludzkie, ktore trzymaja sie dzięki Internetowi, a ktore sprawiaja, ze czuje sie czescia (maleńka) czyjegoś życia.
 5. Za czytelników Bloga 🙂
 6. Za moja prace – wymarzona ! Za jej formę, treść, za szefów, kolegow i koleżanki – bo mam szczęście pracować z mądrymi i inteligentnymi ludźmi. Za szanse i szczęście częstych podróży. Za to , że codziennie moge nauczyc sie czegos nowego.
 7. Za czas, ktory często mam dla siebie.
 8. Za Zdrowie
 9. Za moje mieszkanie.
 10. Za to, że mogę pozwolić sobie na bycie wegetarianka weganka. (2017)

Walczę z Chaosem, we mnie i wokół mnie. Z pomocą przychodzi mi kobiecość, joga, weganizm, zero waste i planowanie Mój blog https://chatkababyjogi.pl/ jest blogiem osobistym.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.