Francuska codzienność

Czytam 9

9#Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość, Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka.

 Te książkę kupiłam w dniu szczególnie nieszczególnym : wracając z Wielkanocy w Polsce, w księgarni na gdańskim lotnisku. Usiadłam później by poczytać wiadomości i pierwsza była właśnie ta o śmierci księdza Jana.

Książkę pochłonęłam prawie jednym tchem. Ksiądz Kaczkowski imponuje mi swoim podejściem do Wiary, Kościoła i Ludzi.

 O budowie Hospicjum:

O pracy z nieuczalnie chorymi :

O jakości życia:

O tym jak rozmawia z chorymi :

Jest kilka bardzo kontrowersyjnych słów – szczegolnie dzisiaj, gdy wojna aborcyjna w Polsce trwa: 

 W kwestii aborcji wypowiadać mi się jest trudno. Żyję w kraju, gdzie badania prenatalne pomagają zdiagnozować ciężkie choroby lub deformacje płodu. Gdzie kobieta – może ale nie musi – podjąć decyzję o aborcji, w przypadku choroby płodu, gwałtu lub niechcianej z rożnych powodów ciąży. Fakt, że wolność wyboru istnieje – a presja społeczna jest prawie nieistniejąca – nie sprawia wcale, że Francuzki cześciej  decydują sie na aborcję. A każdej kobiecie – bez względu na decyzję ktorą podejmuje – łatwo jest znaleźć opiekę psychologa, opiekunki społecznej i pomoc na dalszą cześć życia.


Znalazlam też kilka bardzo ciekawych – choćby z punktu widzenia rozwoju osobistego – przypomnień o tym, że żyć po chrześcijańsku to także – rachunek sumienia :

  
A bardziej osobiście spodobało mi się fragment, ze „Ludzi nigdy nie należy przekreślać”. O „głodzie Eucharystii” – o tym, ze ludzie, którzy tak jak ja, żyją bez sakramentów, funkcjonują poza marginesem Wspólnoty.

Książka bardzo szczególna.

Zachęcam Was do jej lektury a także zakupu na własność, gdyż 50% honorarium autorskiego przeznaczone jest na działalność statutowa Puckiego Hospicjum.

Walczę z Chaosem, we mnie i wokół mnie. Z pomocą przychodzi mi kobiecość, joga, weganizm, zero waste i planowanie Mój blog https://chatkababyjogi.pl/ jest blogiem osobistym.

3 komentarze

 • Pastelowa Kropka

  Myślę, że to naprawdę wyjątkowa pozycja książkowa i nawet te fragmenty wywarły na mnie wrażenie. Szkoda, że autora już z nami nie ma, ale dzięki Bogu? zostawił po sobie wiele dobrego, w tym wiele dobrych słów.
  Fajnego dnia :)!
  Dominika

  • babajoga

   Tak. Bardzo mi przyblizyla postac duchownego. I naprawde to dorzucil ta ksaizka kolejna garstke urodzajnej ziemi do ogrodka “jeden czlowiek a tak wiele moze zdzialac malymi, rozwaznymi kroczkami”

   Milego dnia 🙂

 • Kasz

  Wpisałam na listę do przeczytania. Zapowiada się naprawdę dobrze, dzięki za zachęcające cytaty 🙂 Ze swojej strony polecam “Dobre bakterie” R. Chutkan oraz A. Saul “Wylecz się sam” (polską premierę będzie miała w maju). Zwłaszcza ta pierwsza jest ciekawa 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.