Krąg kobiet

Cztery pory roku – Lato

Urodzajne Lato… albo trzecia faza cyklu

Okres :

Otacza owulacje – 2-3 dni przed do 2-3 dni po)

Charakterystyka

 • Faza pełna w energie
 • Otwarcie na zewnątrz: promieniujące

Cechy

Przyjmowanie, pewność, moc, współczucie (współodczuwanie)

Wskazówki :

Pokażmy się światu w pełnej naszej urody.

Biologia

 • Okres dojrzewania i owulacji
 • Szyjka macicy rozwiera się i ustawia w linii z pochwa, by lepiej przyjąć męskiego członka
 • Napięcie w jajnikach jest skrajne
 • Poziom estrogenów jest tak wysoki, ze odblokowuje przypływ innych hormonów z przysadki mózgowej, cale ciało zalewa fala hormonów, które wywołują owulacje. Po owulacji następuje okres „zawieszenia” w ciele kobiety…
 • Endometrium przestaje narastać
 • Szyjka macicy powoli się zamyka, kobieta nie jest już płodna, ponieważ komórka żyje tylko 24 godziny.

 

Opowieść letnia

Bogata w wachlarz możliwości kobieta zatrzymuje się i zakorzenia by się zrealizować w rzeczywistym świecie.

Podobnie jak w jajnikach, gdzie jeden z pęcherzyków zaczął się rozwijać hamując rozwój pozostałych, nastał moment dla kobiety by wybrać jeden spośród projektów, które podpowiedziały jej poprzednie fazy i to na nim skupia swoja uwagę, by ten się zrealizował.

Podobnie jak pęcherzyk, który dojrzał i i otworzył się by uwolnić komórkę jajowa, nadszedł czas, by kobieta pokazała światu swoje dzieło i aby przyjęła krytykę.

Kobieta otwiera się na zewnątrz, wychodzi naprzeciw mężczyźnie, dziecku które ma się narodzić, lub każdej innej osobie fizycznej lub moralnej. Jest wówczas otwarta, uważna, życzliwa, jej pewność siebie pozwala jej przyjąć krytykę bez popadania w zwątpienie.

Z całą świadomością stawia właściwe kroki na szachownicy życia, mówi mu„tak”, bez zastanowienia się, co ono jej proponuje w zamian.

W jej brzuchu, pęcherzyk ustępuje pod wpływem napięcia, komórka jajowa uwalnia się i jest popchnięta w kierunku jamy otrzewnej. Wyrusza w ostatnia (jedyna?) podróż, której celem będzie współtworzenie nowego życia lub – śmierć.

Podobnie kobieta, oferuje szczodrze swoja urodę światu, bez lęku ponieważ czuje się wypełniona siłą. Jest królową w swoim wewnętrznym królestwie, co pozwala jej być w pełni do dyspozycji dla każdego potrzebującego jej uwagi. Jest na swoim miejscu, ufna w swoje zdolności wyznaczenia i szanowania granic.

Cierpliwość, szczodrość, współczucie i bezwarunkowa miłość zamieszkują każdy jej gest.

Gdy podczas najsroższej nocy swojej Zimy, jej kobieca wrażliwość sprawiła , ze przyjęła iskierkę męskiej energii, pozwalając odrodzić się nowemu cyklowi, tak teraz, w środku swego Lata, otwartość i miłość pozwalają jej otworzyć przejście między światem widzialnym i niewidzialnym. Kobieta daje życiu cząstkę siebie, komórkę bogatą w potencjał życia, jedną z najstarszych komórek swojego ciała: komórkę jajowa.
Ten dar jest bezwarunkowy i wolny od wszelkiego oczekiwania, prawdziwy dar dla życia. Nieświadomie, ciało kobiety staje się dyspozycyjne by przyjąć i wykarmić życie, które stanie się jego owocem, jej serce otwiera się by dzielić się z tym owocem swoją miłością, by towarzyszyć mu cały czas potrzebny, by rozwinęło własne skrzydła. Wciąż nieświadomie jest gotowa dać mu możliwość wcielenia się w ludzkie kształty.

Jej otwartość na zewnątrz jest tak wielka, że kobieta zostaje jakby w zawieszeniu, przez kilka dni, w stanie porównywalnym do tego, który następuje po orgazmie. Nie chce ona wówczas przeszkodzić temu co dzieje się w intymności jej ciała: możliwego zapłodnienia. Jej życie może właśnie zmienia się diametralnie a decyzja nie należy do niej…

Jak przeżyć te faze ?

Opowieść dla kobiet (która mężczyźni tez powinni przeczytać)

Ta faza jest bardziej lub mniej łatwa do zintegrowania, w zależności od tego, czy jesteśmy introwertyczkami czy ekstrawertyczkami, czy chcemy zajść w ciążę czy nie chcemy i – ważne – czy jesteśmy w zgodzie z tym pragnieniem lub niechęcią.

Ta faza mówi wam o matce, którą jesteśmy i relacji z dzieckiem (czy je mamy czy nie). Mówi o dziecku, które, być może, wcale się nie narodzi, ponieważ po prostu nie przychodzi, lub dlatego, że go nie chcemy. Jak głęboko możemy przyjąć wnioski płynące z tej fazy? Mówi nam ona o kobiecie, która jesteśmy, w pełni swojego potencjału, kobiecie, która gotowa jest rozwinąć skrzydla, zajac swoje miejsce Królowej.

Jeśli kobieta nie uszanuje, podczas swojej zimy, swojej kobiecej wrażliwości i wejdzie w nowy cykl z męską energia, stosuje wobec siebie przemoc.

 • Albo wykańcza się, starając się pomóc innym i zbawić świat, bez wcześniejszego nabrania sil. Poświęca się dla innych, szukając znaków uznania, które pozwola jej czuć się kochaną albo nawet użyteczną.
 • Albo jej pewność siebie i jej skuteczność nie pozwalają na żadna alternatywę : wszystko co dzieje się nie tak, jak ona sobie tego zyczy jest nie do zaakceptowania. Staje się wówczas stanowcza, dominująca, kastrująca. Osadza innych jak i siebie, szukając uznania, które, może i nie pozwoli jej czuć się kochana, ale na pewno poczuć że istnieje.

W obu przypadkach, nasz opór przed akceptacją kobiecego cyklu jest przyczyną napiec  i bólu.

To idealny moment, by

 • Podjąć decyzje, ponieważ naturalnie czujemy się pewne siebie.
 • Zakonczyc projekt
 • Pokazac swiatu kim jestesmy i co robimy, by przyjąć krtyke, która pozwoli nam posunąć się do przodu ,
 • Zająć się kwestiami spornymi, ponieważ nasza otwartość i tolerancja sprawiają, ze łatwiej będzie nam przyjąć punkt widzenia strony przeciwnej i być wyrozumiałą i cierpliwą.
 • Uczestniczyć w życiu towarzyskim– przyjmować gości, zająć się innymi, być po prostu sobą.

Seksualność podczas tej fazy.

Kobieta jest w najwyższym punkcie swojej płodności przed owulacja i staje się bezpłodną 24 godziny po owulacji. Cale jej ciało jest miłością i szuka sposobów by się ofiarować.

Jeśli nie jesteśmy same z sobą w zgodzie co do naszego pragnienia zajścia w ciążę, kiedy nasza głowa mówi „nie” ponieważ nie jest to „najlepszy moment”, a ciało, nieświadomie bardzo tego pragnie w momencie orgazmu, ryzyko zajścia w ciążę jest bardzo wysokie, niezależnie od środków antykoncepcyjnych, które ona bierze.

Opowieść dla mężczyzn (która kobiety też powinny przeczytać)

Lato sprawia że Męskość promieniuje na Ziemi : Mężczyzna i Kobieta wyrazaja siebie każde w zgodzie ze specyfiką swojej płci ale w sposób komplementarny. To harmonia sprawia, ze ich spotkanie przynosi owoc.

Kobieta wyraża otwarcie na drugiego człowieka, podczas gdy Mężczyzna podkreśla wagę obecności dla samego siebie. Każde może wówczas popróbować wartości partnera, by w sobie rozwijać dopełnienie.

Ludzkość, od tysięcy lat uwikłana w gry uległości/dominacji, w pogoni za równouprawnieniem płci, dzisiaj gotowa jest na doświadczanie komplementarności, pozwala na tworzenie się nowego rodzaju pary kobiety i mężczyzny, która podtrzymuje i podkreśla indywidualność obu stron.

Panowie, bogaci doświadczeniem poprzednich faz, możecie dziś spokojnie kontemplować to co udało się wam stworzyć, samemu i w parze.

To jest idealny moment by porozmawiać o waszej parze, gdyż w srodku swojego Lata, kobieta jest najbardziej otwarta na przyjecie (konstruktywnej) krytyki.

To czas spędzania czasu razem, sprawiania sobie przyjemności, rozmów o przyszłych planach i projektach, ponieważ oboje korzystacie teraz z okresu stabilności.

Obserwujcie swoja partnerkę, w jaki sposób otwiera się na innych, jak ich przyjmuje, jak ich słucha. Pomoże wam to rozwijać własną męska cząstkę kobiecości i pozwoli poćwiczyć otwarcie na innych.

Powyzszy tekst jest kontynuacja mojego luznego przekladu-interpretacji ksiazki Maitie TRELAUN, Les trésors du cycle de la femme.

Przeczytaj również

 

Walczę z Chaosem, we mnie i wokół mnie. Z pomocą przychodzi mi kobiecość, joga, weganizm, zero waste i planowanie Mój blog https://chatkababyjogi.pl/ jest blogiem osobistym.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.