Krąg kobiet

Tantryczny Sylwester

Witam serdecznie w 2017.

Spędziłam najlepszego Sylwestra minionej dziesięciolatki – na tygodniowym stażu tantry.

Pisałam już, że tantra to najlepszy prezent, jak para może sobie sprawić. Podtrzymuję to twierdzenie i dorzucam – jeśli jesteś osobą samotną, staż tantry jest najlepszym prezentem, jaki możesz sprawić sobie samej:-)

Jeśli, tak jak my, masz 40 lat i dosyć imprez mocno zakrapianych, po których budzisz się z kacem moralnym, bólem głowy lub rewolucją żołądkową, pospiesznych życzeń “szczęśliwego nowego roku” – może czas rozejrzeć się za alternatywą? 🙂 (tu nadmienię, że z przyjemnością spotkaliśmy kilka dużo młodszych par)…

Nasz Sylwester to było spotkanie z czterdziestoma osobami (10 par- znaliśmy tylko jedną parę z naszego poprzedniego stażu oraz 20 osób samotnych), które miały właśnie ochotę celebrować przejście ze starego roku w nowy w innej niż dotychczas formie. Chociaż to nie jest do końca precyzyjne. Jedna pani była tu już 4 razy. Według tego, co powiedziała – jeśli raz spędziło się to święto w ten sposób, trudno jest wrócić z radością do “tradycyjnego” szampana, tfu tfu, fois gras i pustego “bonne année” wymienionego z podchmielonymi przyjaciółmi.

Ten Sylwester to było pyszne jedzenie – wegetariańskie i wegańskie…

Zero alkoholu 🙂 a dla większości osób, Sylwester bez alkoholu był pierwszym od niezliczonych…

To był radosny, spontaniczny taniec, medytacje, masaże tantryczne, rozmowy.

Pięknie udekorowany pałacyk…

O szczegółach nie napiszę (bo to jest mimo wszystko troszkę mistyczne :-))

Po północy zaczęły się życzenia – i o tym mogę Wam napisać.

Na środku (pięknie udekorowanej i oświetlonej świecami) sali leżało białe płótno a na nim stały słoiki z kolorowym piaskiem.

Każde z nas po kolei wstało i składało sobie życzenia, dorzucając piasek do wspólnej mandali. I to były takie życzenia od serca, osobiste i niebanalne w swej prostocie, szczerości i intensywności z jaką rzucaliśmy piasek na płótno.

Jeden chłopak powiedział, że tyle lat pracuje nad sobą i właściwie zakończył proces “samodoskonalenia i rozwoju osobistego” bo w sumie jest fajną osobą i po prostu siebie lubi 🙂 Teraz przyszedł czas na przypływ gotówki, wiec życzy sobie zmiany pracy. Ktoś życzył aby jego (dorosły) syn nabrał wiary w siebie. Ktoś jeszcze, by w jego życiu było wiecej kolorów. Więcej subtelności.

Jedna dziewczyna wyśpiewała swoje życzenia – żeby książka, którą właśnie wydaje, spotkała się z pozytywnym przyjęciem.

Większość samotnych życzyła sobie również spotkania Miłości przez duże M, większość par, by relacje były zdrowe i harmonijne.

To było niesamowite doświadczenie.

Czterdzieści osób miało szczęście wyrazić swoje intymne życzenia, w bardzo różnej formie, w atmosferze przyjaznej życzliwości. Wszyscy uważnie słuchali.

Jak często zdarza Wam się czuć, że się jest uważnie słuchanym przez audytorium złożone z 40 osób? bez oceniania, bez krytyki, bez nakładania łatek ?

Kiedy skończyliśmy, spontanicznie zaczęliśmy podchodzić do osób, z którymi mieliśmy więcej sobie do powiedzenia, braliśmy się w ramiona i mówiliśmy miłe i szczere rzeczy, patrząc sobie w oczy lub szepcąc do ucha.

Dobrze jest wziąć kogoś w ramiona i go uścisnąć. Dobrze jest być wziętym w ramiona i uściśniętym.

Tak. Spędziłam dobrego Sylwestra. I jestem wdzięczna mojemu Mężowi, że miał odwagę i ochotę wejść za mną na drogę tantry.

Mam nadzieję, że również weszliście w Nowy Rok w taki sposob, w jaki Wam się najbardziej podobał.

Walczę z Chaosem, we mnie i wokół mnie. Z pomocą przychodzi mi kobiecość, joga, weganizm, zero waste i planowanie Mój blog https://chatkababyjogi.pl/ jest blogiem osobistym.

5 komentarzy

 • Kasia | Ograniczam Się

  Niesamowite przeżycia miałaś w Sylwestra, pięknie! Ja spędziłam go inaczej niż przez kilka ostatnich lat – namówiłam przyjaciółkę, żeby zorganizowała domówkę, na którą poszliśmy z mężem i znajomymi bez dzieci 🙂 Dla nas to nie lada gratka pobawić się “po dorosłemu” 😉 Życzę Ci wszystkiego, co najlepsze w tym nowym 2017 roku.

  • Baba Joga

   Mysle, ze dobrze jest wejść w Nowy Rok z uśmiechem, radością i wiara w dobre jutro, czy to po dorosłemu, czy wokół gry planszowej, czy oglądając film i przyjemnie spędzając czas samemu ze sobą 🙂
   Z moich (licznych niestety :)) Sylwestrow pamiętam takie tonące w łzach rozczarowania, poranione, zdarzyly sie “nijakie takie” ale ten, dla nas, byl strzalem w 10-tke 🙂

   Tobie rowniez zycze wiele satysfakcji i wytrwałości na blogowej ścieżce i przy wdrażaniu w codzienne życie różnych ograniczeń 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.