Flyer Sprzatanie brzegow Rodanu
ekologia,  Matka

Jak tworzy sie bezodpadową przyszłość ?

Kilka miesięcy temu napisałam bilecik o tym,  jak tworzy sie bezodpadową przyszłość . Konkluzja : poprzez edukację. I obserwację.

Dziś chciałabym Wam opowiedzieć, jak bardzo zaskoczyła mnie moja córka i o tym, jak jej drobny gest dodaje mi energii i motywuje do tego, co robię na co dzień. 

Na zajęciach z plastyki dzieciaki omawiają koncept komunikacji i reklamy, czym różni sie flyer od publicite itp. W ubiegłym tygodniu ściągała z internetu zdjęcia Coca-coli, chipsów i ciastek, by stworzyć wydarzenie, które można by było reklamować flyerem, i wydarzeniem tym miał być podwieczorek. (Przyrzekam – nie skomentowałam ani słowem tych wyborów).

Wczoraj pokazałam jej ten filmik na facebooku (ale Was zachecam do obejrzenia tych wspaniałych  dziewczyn również na konferencji TED)

Film zrobił na niej naprawde duże wrażenie. Dziś wróciła ze szkoły i stwierdziła, że zmienia projekt na jutrzejsze zajęcia (i żebym się nie wkurzała, że robi to na ostatnią chwile).
“Chce zrobić coś takiego jak te dwie dziewczyny, które mi wczoraj pokazałaś.”

Oto jej flyer :

Flyer Sprzatanie brzegow Rodanu
zrodlo zdjecia : https://chezagnieszka.files.wordpress.com/2015/03/brzeg-rodanu-2.jpg

Flyer Sprzatanie Brzegow Rodanu

Z podwieczorka zrobiło sie prawdziwe wyzwanie “Sprzątanie brzegów rzeki” – kto zbierze najwięcej śmieci w 1 godzinę.

“Celem akcji jest posprzątanie brzegów rzeki, zmniejszenie zanieczyszczenie by nasze przyjaciółki,ryby, miały czyste środowisko”.

Na razie fikcyjne to wydarzenie, ale się wzruszyłam.

#LutyBezFoliowek
#NieZnoszeSmieci

 

Walczę z Chaosem, we mnie i wokół mnie. Z pomocą przychodzi mi kobiecość, joga, weganizm, zero waste i planowanie Mój blog https://chatkababyjogi.pl/ jest blogiem osobistym.

6 komentarzy

 • Olga Nina

  Piękne!!! Ja czasami bardziej identyfikuję się z Irką niż z Tobą (hihi) pod względem świadomości środowiskowej (i do tego worka wkładam wszystko: jedzenie, śmieci, szczęście 🙂 ) też się czuję edukowana poprzez Twojego bloga 🙂

 • mytychmarta

  Ale ekstra, dajesz dobry przykład 🙂 Mam nadzieję, że moje dziewczyny też w przyszłości będą czerpać z internetu taką wiedzę, przynajmniej będę starała się im ją przekazać 😉

  • BabaJoga

   Oj, na pewno, jesteś bardzo inspirującą mamą. Dzieci nas po prostu widzą i pozniej albo staraja sie robic tak jak my (szczegolnie, jesli bylo sie cale zycie mądrym rodzicem, co niestety nie zawsze było moim udziałem) – albo zupełnie inaczej. Nastolatki szczegolnie mają jakiś radar do wyłapywania zachowań, na których nam zależy (i czasem glaszcza nas pod włos a czasem z włosem:))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.