Krąg kobiet

Ceremonia odnowienia ślubów małżeńskich

Scenariusz ceremonii odnowienia ślubów
Agnieszki i Benoit
15. lipca 2017

Miejsce:     Ogród
Godzina:    17.00
Muzyka:   
Destinée – Guy Marchand*

1.Otwarcie
Celebrant 

Szanowni Goście. Pragnę Was bardzo serdecznie przywitać na uroczystości odnowienia przysięgi małżeńskiej Agnieszki i Benoit.


2. Dlaczego ceremonia odnowienia przysięgi małżeńskiej ?

Agnieszka i Benoit powiedzieli już sobie „tak” trzeciego września 2016 roku, przed merem miasta Lyon i w ten sposób oficjalnie zalegalizowali swój związek.

Dzisiejsza ceremonia nie jest ani cywilna, ani religijna.
Jest piękną okazją by podzielić się wartościami, które sprawiły, że ścieżki Agnieszki i Benoit się zbiegły, dzięki którym wciąż razem budują swoje Szczęście i podkreślić, że jako Rodzina, Przyjaciele i Bliscy,
jesteście częścią tej przygody.

Co ich jednoczy ?

Uwielbiają świętować, uczestniczyć i organizować różne imprezy.
Maja szalone pomysły i często spontanicznie je realizują
Dbają o siebie
Kochają zwierzęta,
Lubią poznawać nowe miejsca i ludzi,
Zarażają się wzajemnie swoimi pasjami
Lubią dzielić się wrażeniami
Tworzą Rodzinę Patchworkową – z ich pięknymi i mądrymi córkami oraz psem Pepperem.
Lubią uczyć się języków obcych i od blisko dziewięciu lat uczą się wzajemnie języka miłości
Dzisiejsza ceremonia jest też okazją, by spotkać się z Wami i spędzić to co najcenniejsze : wspólny czas.

Agnieszko i Benoit, jesteście tu dzisiaj otoczeni przez przyjaciół i rodzinę, którzy przybyli by w radości tej chwili dzielić z wami jeden z najbardziej niezapomnianych i szczęśliwych dni w waszym życiu.

Zebraliśmy się tu wszyscy nie po to by być świadkami tego co ma się dopiero rozpocząć miedzy wami, ale tego co już jest, gdyż prawdziwe małżeństwo to coś więcej niż tylko więzy pomiędzy dwoma poślubionymi osobami. Prawdziwe małżeństwo to więzy pomiędzy dwoma sercami.

Wasze małżeństwo rozpoczęło się wtedy, gdy obustronnie zobowiązaliście się do wzajemnej miłości, przyjaźni i szacunku. Dzisiejsza ceremonia odznacza moment, od którego związek, który tworzyliście do tej pory nabiera kolejnego znaczenia.

  4. Przemowa Mamy Benoit **

5. Przerywnik muzyczny

Muzyka:             Down in the River to Pray – Allison Krauss

 

Odnowienie Przysięgi małżeńskiej oraz ceremonia obrączek:

Agnieszka (czyta)

Benoit. Dziękuje Ci za ponad 3000 wspólnie spędzonych dni.
Za czułość. Za małe codzienne znaki uwagi – SMS z serduszkiem, telefon w środku dnia. Za to że odwozisz mnie na lotnisko o 5 nad ranem i przyjeżdżasz po mnie na dworzec. Za to, że z cierpliwością i humorem przyjmujesz wiatry zmian, które pojawiają się w naszym życiu regularnie co kilka miesięcy.
Za odwagę i zaangażowanie na drodze tantry.
Za to, że z dnia na dzień jesteś coraz bardziej sobą.
I za ten piękny weekend, który udało nam się wyobrazić i zorganizować.


I dlatego ja Agnieszka, jestem Twoją żoną, Benoit, na dobre i na złe.
W bogactwie i w biedzie, w zdrowiu i w chorobie.
Ślubuję Ci codziennie starać się by nasze wspólne życie było harmonijne, rozumieć i szanować Twoje wybory i że cię nie opuszczę aż do śmierci.
Niech ta obrączka będzie znakiem mojego zaangażowania, szacunku i miłości.

Benoit (czyta)

Je te remercie pour ton engagement sincère et entier dans la vie avec ses difficultés mais aussi ces moments d’exception.

Je te remercie pour ton regard nouveau sur la vie, à toujours remettre en question mes a priori et à me faire grandir.

Je te remercie pour l’intensité et la profondeur des moments que nous partageons 

J’ai très envie d’apprendre encore avec toi, de partager des instants de bonheur, de construire des nouveaux projets qui nous rapprochent tous les jours un peu plus. Tu m’as fait découvrir qu’on pouvait mener cent et un projet en mille et un jours. À deux, c’est 202 projets mais toujours en mille et un jours: autant dire qu’on ne s’ennuie pas !

Nos expériences de découverte des autres mais aussi de découverte de nous-mêmes sont un lien fort qui nous uni.

Tu es une belle personne et je suis très heureux de partager ma vie avec toi. 

Dziękuję ci za twe szczere i stałe zaangażowanie w życiu pełnym trudności, ale i momentów wyjątkowych. Dziękuję ci za świeże na nie spojrzenie i za to, że dzięki tobie jestem świadom swych przekonań i rosnę w siłę.

Dziękuję ci za intensywność i głębię wspólnie przezywanych momentów.

Pragnę bardzo nadal uczyć się u twego boku, dzielić momenty szczęścia i współtworzyć nowe projekty, które zbliżają nas ku sobie każdego dnia coraz bardziej.

Dzięki tobie odkryłem, że można prowadzić sto projektów w tysiąc i jeden dzień.

We dwoje mamy tych projektów dwieście dwa na ów tysiąc i jeden dzień, czyli krótko mówiąc na pewno się nie znudzimy!

Poznawanie innych osób, jak i poznawanie samych siebie jest silną więzią, która nas łączy.

Masz piękną osobowość i jestem szczęśliwy mogąc dzielić z tobą swe życie.


I dlatego ja Benoit  jestem Twoim mężem, Agnieszko, na dobre i na złe.
W bogactwie i w biedzie, w zdrowiu i w chorobie.
Ślubuję Ci codziennie starać się by nasze wspólne życie było harmonijne, rozumieć i szanować Twoje wybory i że cię nie opuszczę aż do śmierci.
Niech ta obrączka będzie znakiem mojego zaangażowania, szacunku i miłości.
 

7. Zakończenie

Celebrant:

Agnieszko i Benoit, odnowiliście podczas dzisiejszej ceremonii wasza przysięgę małżeńską. Przypomnieliście sobie wzajemnie i przed zgromadzonymi tutaj gośćmi swoje zobowiązania. Pamiętajcie o tej chwili przez resztę wspólnego życia. Niech wspomnienia dzisiejszego dnia będą dla Was inspiracją by wciąż o siebie dbać i światełkiem rozjaśniającym wspólną drogę.

Benoit, możesz pocałować swoja żonę.

8. Podziękowanie

Celebrant:

       Agnieszko i Benoit, w imieniu wszystkich zgromadzonych tutaj gości chciałabym wam życzyć wiele szczęścia i radości na waszej wspólnej drodze życia. Dziękuję wszystkim zebranym za przybycie i udział w tej pięknej ceremonii.

Muzyka :            La Marche Nuptiale – Mendelssohn

 ***

Nasza ceremonia była prowadzona w trzech językach, po polsku, francusku i angielsku. Nasze córki nauczyły sie swoich partii po francusku, Irenka nawet zmieniła i dodała od siebie kilka zdań (Peppera nazwała naszym synkiem :)).
Mój Mąż bardzo mnie wzruszył przemową po polsku. Jego przemowa była tłumaczona przez Nikę moją koleżankę z Klubu Polki na Obczyźnie, wszystko co sobie powiedzieliśmy było szczere (co w świetle piątkowego wieczoru zyskało specjalnego wymiaru).

*Guy Marchand – Destinée. Wybór tej piosenki nie był przypadkowy. Była to ścieżka dźwiękowa z filmu Claude Zidi “Les sous-doués en vacances” , francuskiej komedii z lat 80′ oraz wykorzystana jako ścieżka dźwiękowa w filmie “Pere Noel est une Ordure”, innym francuskim filmie, powiedzmy kultowym :). Wprowadziła ona dużo dystansu do “amerykańskiej” dekoracji miejsca ceremonii.

** A przemowa Mamy Benoit była przepiękna i zasługuje na odrębną opowieść.

Walczę z Chaosem, we mnie i wokół mnie. Z pomocą przychodzi mi kobiecość, joga, weganizm, zero waste i planowanie Mój blog https://chatkababyjogi.pl/ jest blogiem osobistym.

6 komentarzy

 • 5000lib

  Świetna inicjatywa. I tak co roku. 🙂 Tak się kolekcjonuje wspomnienia. Konfitury z pięknistego czasu. Wszelkiej pomyślności. Zaangażowania inspirujących Ludzi, obecności Bliskich, miłości, dostrzegania i budowania piękna, zdrowia, okazji do okazywania wdzięczności, dobrego jedzenia, wygodnego spania, pięknych miejsc zwiedzania, wąską drogą podążania. 🙂 Pozdrawiam Was. 🙂

 • Dominika

  Wyjątkowe wydarzenie, cudne słowa przysięgi… Celebracja miłości. Jestem nie tylko pod wrażeniem, ale i zainspirowana. Chodzi o to, żeby w prozie życie nie zapomnieć o tym co nas buduje i co nas łączy. Życzę Wam byście pozostali sobą, jestem pewna, że to Wam wystarczy do pełni szczęścia <3
  Uściski Dominika
  Ps.
  Dawno mnie znów nie było, ale zawsze tak fajnie wracać :))

  • BabaJoga

   Proza zycia coraz czaesciej pokazuje nam, jak bardzo jestesmy rozni i jak inne mamy spojrzenie na swiat. Dlatego dobrze sobie przypomniec (jak najczesciej) dlaczego jestesmy razem 🙂

   Witam Cie, jak zwykle serdecznie i zapraszam na ziolka 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.