Matka

Czterdziestoletnia. Matka nastolatki. Weganka. I do tego…

I do tego w ciąży.
Dziś są moje urodziny.
Miałam sobie podarować dziarę, ale ponieważ odkryłam, że jestem w ciąży, dziara poczeka.

Kiedy poroniłam z końcem lata, coś sie we mnie skonczyło. Chyba oczekiwanie i nadzieje, ktorych się  trzymałam tak kurczowo. Życie potoczyło sie dalej. Bomba atomowa spuszczona na moje patchworki przez moja pasierbicę.  Dużo podróży służbowych. Cały trzymiesięczny cykl Kręgu Kobiet,  tantry dla kobiet. Na pierwszym Kręgu użalałam sie nad soba – odchodzą ode mnie, lub zamierzają odejść, bliscy mi ludzie – córki, poczęte dziecko. Na drugim, cieszylam sie, z  wróciłam do tego mojego Czerwonego Namiotu, z czterdziestoma kobietami na różnym etapie życia. Część już po menopauzie, część wlasnie miesiączkująca, część w innych Porach Roku miesięcznego cyklu. To wspaniałe uczucie, być pośród czterdziestu kobiet, z których każda może coś od siebie dać – ciepło, wyrozumiałość, doświadczenie, coś dla siebie przyjąć : radość życia, sile, współczucie. Trzeci weekend przespalam. Czułam sie, po raz kolejny w życiu – uprzywilejowana, i to jest wlasciwe slowo. Otrzymałam wówczas od tych kobiet tyle ciepłych atencji, ze powinno wystarczyć na całe 9 miesięcy. 

Właściwie nie powinnam jeszcze w ogóle o tym mówić, jeśli te osławione 3 miesiące nie miną. (nie ma sensu jeszcze mi gratulować) . Ale, z drugiej strony – bardzo sie cieszę, i mam dość czarnych scenariuszy, które wpadają mi do głowy : masz kobito 40 lat, pomyślałaś o konsekwencjach i ryzyku dla zdrowia dziecka ? a już i tak masz  wystarczająco dużo jazdy z nastolatkami i mężem, z którym dzielicie rozne wartosci…

Wizyta u gina była bardzo pouczająca. “Może pani latać, stewardessy w pierwszym trymestrze też latają i rodzą zdrowe dzieci. Pierwszy trymestr jest po to, by wyeliminować embriony, które naturalnie są słabe. To pani jajeczko jest nieźle zagnieżdżone, glowa do gory, do widzenia za miesiąc”.

Pamiętniczku i mili Czytelnicy. Aktualnie mam na to wszystko wy.ebane. Mam ochotę cieszyć się tą chwilą, żyć ten maleńki cud, ktory mi sie trafil, marząc o spokojnej przyszłości i pisać sobie różne możliwe scenariusze.
Nie potrafię  wyobrazić siebie za rok, wybiec w przód nawet o 3-4 miesiące. Ryzyko poronienia maleje z każdym dniem, ale nie ukrywajmy, u czterdziestoletnich kobiet wiele sie moze zdarzyc. Będzie co będzie i tylko-aż tyle. I cokolwiek bedzie, bedzie dobrze.

Na razie zmieniłam zajęcia z Ashtangi jogi na jogę dla przyszłych mam. Wśród tych pięknych, dużych brzuchów czuje sie odrobinę jak uzurpator, ale z drugiej strony, lubię tę atmosferę, te uśmiechy.

Poza tym po prostu śpie.
Przespalam czas wysyłania kartek świątecznych i czas porządków przedświątecznych. Czas, gdy w talii dobilam do 8o cm.

I fajne sa, takie zwyczajnie niecodzienne te moje czterdzieste urodziny.

 

Ciąża miesiąc po miesiącu :

Piaty 

Czwarty

Trzeci

Drugi 

Pierwszy : czterdziestoletnia, matka nastolatki,weganka i do tego jeszcze w ciazy 

Walczę z Chaosem, we mnie i wokół mnie. Z pomocą przychodzi mi kobiecość, joga, weganizm, zero waste i planowanie Mój blog https://chatkababyjogi.pl/ jest blogiem osobistym.

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.