Bądź zmianą

Kobiety w Akcji

Wracam z wieczoru rozdania nagród dla 7 kobiet, które promują biznes i edukację w naszym pięknym Regionie, Rhône-Alpes.

To był tak pozytywny wieczór, że wciąż jestem na haju 🙂

Tyle kobiet, tyle pięknych historii odwagi.

Odwagi powiedzieć „dobra, zmieniam to”.

Odwagi znaleźć niekonwencjonalne ścieżki nowej kariery.

Upaść i wstać.

Godzić życie Matki, Żony i Poszukiwaczki Przygód Zawodowych.

https://chatkababyjogi.pl/wp-content/uploads/2018/03/img_3921.mov

Bardzo podobała mi się wypowiedz dyrektorki naszej regionalnej telewizji, France 3 : to na nas, kobietach i matkach spoczywa obowiązek wypychania naszych córek do szkoły, by zdobywały edukację, oraz nauki naszych synów szacunku dla kobiet. Oczywista oczywistość, prawda?

Albo jej uwaga o tym, że częściej zatrudnia się na to samo stanowisko kobiety o większych kwalifikacjach niż mężczyźni, tylko dlatego, że szefowie wiedza z góry ze będzie im trudniej niż mężczyznom.

Najbardziej podobała mi się (może dlatego że była pokręcona jak moja) ścieżka pani, która wygrała nagrodę „coup de coeur”. Zaczęła pracować, jako sprzedawczyni, w wieku lat 19.

Kilka lat później zdała dyplom technika – cały czas pracując. Postanowiła kontynuować edukację, cały czas procując. Obroniła licencjat a później magisterkę – będąc w ciąży. A 10 lat temu otrzymała „agregation” czyli zdała bardzo trudny konkurs, aby zostać profesorem ekonomii.

***

Po takim wprowadzeniu chciałabym zaprosić Was w nowe miejsce w Internecie, portal dla emigrantek : Klub Polek.

http://klubpolek.pl

Co ma piernik do wiatraka?

A no tyle, że to nowe miejsce powstało jedynie dzięki energii, życzliwości i potędze kreatywności kilku niesamowitych kobiet z Klubu Polek na Obczyźnie.

Chciałabym po prostu oddać im, w tym pięknym dniu wyrazy szacunku i podziwu, których pewnie nie wyrażam na codzień. A chciałabym, żebyście wiedziały jak bardzo Was, dziewczyny, podziwiam i gdybym miała przyznać jakąś nagrodę dzisiaj, to właśnie Wam, Kobiety w Akcji, za to co codziennie robicie dla tej bliskiej memu sercu społeczności internetowej Klubu Polek na Obczyźnie.

Bo bez Was w moim życiu nie pojawiłyby się te Bardzo, Bardzo Bliskie mi Kobiety.

Dziękuje.

Buziaki !

 

 

Walczę z Chaosem, we mnie i wokół mnie. Z pomocą przychodzi mi kobiecość, joga, weganizm, zero waste i planowanie Mój blog https://chatkababyjogi.pl/ jest blogiem osobistym.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.