Bądź zmianą,  finanse,  praca

Krąg wsparcia dla kobiet, które chcą wymyślić się zawodowo

Kobiety. Ten styczeń jest dla mnie dość przewidywalny. Od przedświątecznej rozmowy z szefami już wiedziałam, że przeznaczę go na projekt “wymyśle się zawodowo”.

Podsumowując – ubiegły rok pogrzebał z kretesem sposób w jaki wykonywałam dotychczas moją pracę “business developera” (którą, zaznaczam, sama sobie wymyśliłam i zbudowałam sobie w roku 2014).

Tutaj uchylam rąbka tajemnicy. Tak, jestem business developerem, a za tym magicznym określeniem kryje się bardzo proste zadanie.
Moim głównym celem, pracą, za którą otrzymuję wynagrodzenie, jest znalezienie projektów dla mojej firmy, aby nasi pracownicy mogli je wykonać. Kiedy w grę zaczynają wchodzić duże pieniądze i projekty kilkuletnie (mowię tu o projektach dla przemysłu lotniczego) bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem jest naprawdę niezbędny aby nawiązać długoletnią współpracę.

Tak, w zakres moich obowiązków wchodziły częste podróże służbowe. Normą były dwie tygodniowe delegacje w miesiącu i spotkania z klientami i partnerami na trzech kontynentach.
Tak, kryzys sanitarny uniemożliwił mi wykonywanie mojej pracy. Ale moja firma potrzebuje wciąż osoby, która będzie znajdowała i “przynosiła” projekty.
Tak, sytuacja ta wywołała we mnie ogromny kryzys i doprowadziła do depresji.
A ja potrzebuje wymyślić siebie w tej rzeczywistości od nowa.
Nie wiem, do jakich wniosków dojdę, ale wiem, ze potrzebuję w końcu się ruszyć z miejsca. I wiem, że to zrobię. Konkretnie – od środy, 6 stycznia.

Miałam dużo szczęścia, że kiedy szybko zdecydowałam się poprosić o pomoc farmakologiczna, że leki antydepresyjne działają i że mam wsparcie ze strony rodziny i przyjaciół.
Dziś czuje się juz silniejsza, na tyle silna, że mogę ruszyć się z tej osławionej “strefy komfortu”.

Jestem też gotowa do tego, aby rozpocząć, po raz kolejny w życiu, proces stwarzania sobie miejsca pracy.
Metoda, którą zamierzam zastosować nie ma w sobie nic z magii.
Działa tylko, jeśli się pracuje. Zadziałała na mnie, zadziałała również na moich znajomych, choć z początku byli bardzo sceptycznie do niej nastawieni.

Metoda

Przede wszystkim – można po nią siegnąć samemu :
Tutaj znajdziecie darmowy ebook do pobrania. 

https://www.zlotemysli.pl/prod/6666/sztuka-wyznaczania-i-osiagania-celow-marcin-kijak.html

Co trzeba zrobić ?

Przeczytać tego ebooka i odrobić 15 lekcji.

Być może jestem zwyczajnie prostym człowiekiem, na którego takie motywacyjne książki działają, otwierają mi one w głowie drzwi i okna i nowe horyzonty, a może to praca, która włożyłam w odrobienie 15 lekcji zaowocowała. Nie chce sie powtarzać, ale dla tych z Was, które znają mnie dłużej, naprawdę pokonałam ogromna drogę.

Dzięki lekturze a przede wszystkim robieniu tych ćwiczeń w ciagu kilku miesięcy znalazłam firma, która mi zaufała i dala mi szanse, abym stworzyła sobie moje miejsce na planecie “praca”. Produktem ubocznym, ale jakże istotnym, satysfakcji z tego co robiłam, była moja przyzwoita pensja.
Proste, prawda ?

Dla tych z Was, które czują, że potrzebują “zrobić to z kimś” – chciałabym stworzyć grupę, krąg wsparcia.Zaczynamy 6 stycznia 2021 r. a kończymy 29 stycznia 2021.

Widzę to jako bardzo intensywną, praktycznie codzienną pracę nad sobą.
Będzie to praca indywidualna (codziennie), praca w grupie (spotkania “robocze” na zoomie raz lub dwa razy w tygodniu – w zależności od naszych potrzeb) oraz praca w dwuosobowych “binomach” (czas pracy do ustalenia razem z partnerka).
Szacuję, że zajmie to każdej z nas około 7 godzin w tygodniu; może więcej. (jeśli w tym momencie łapiesz nie za głowę i pytasz, skąd wziąć te 7 godzin, to proponuje sprawdzić w statystykach telefonu, ile czasu spędzamy scrolujac telefon. Buziak).

Partnerkę dobierze nam losowanie (uczestniczki wrześniowego kręgu kobiet może pamiętają te ekscytację?:))

Codziennie tez (od poniedziałku do piątku) będziemy na zamkniętym story komunikowały (tak jak wszystkie nasze dotychczasowe kręgi) na temat naszej motywacji i jej ewentualnego spadku, trudności w realizacji zadań, będziemy dzieliły się sukcesami.

Grupa będzie składała się z od 4 do 8 osób i ja jestem jedna z uczestniczek.
(to znaczy, ze jeżeli zgłoszą się przynajmniej 3 osoby będziemy mogły otworzyć grupę).
Będziemy pracowaly na instagramie, zoomie i facebooku.

Chcę stworzyć grupę, gdzie skoncentrujemy sie naprawdę przede wszystkim na pracy nad swoimi celami zawodowymi, co wcale nie wyklucza możliwości nawiązania (nowych) przyjaźni. 


Udział w tym kręgu wsparcia jest dla Ciebie jeżeli :

  • Jesteś zmotywowana, chcesz pracować nad soba, masz na to czas i  potrzebujesz zrobić to z kimś 
  • Wiesz, że taka praca wymaga czasu i świadomie możesz wygospodarować przynajmniej godzinę dziennie na prace indywidualna oraz czas na prace w grupie (od 25 minut do godziny dziennie)
  • Potrzebujesz uwagi
  • Potrzebujesz wsparcia
  • Potrzebujesz, żeby ktoś życzliwy wysłuchał cię krytycznie, ale bez oceniania
  • Potrafisz i możesz zaufać grupie kobiet
  • Wiesz, ze kobieca energia może być bardzo budująca.

Udział w tej grupie jest płatny i oceniam go symbolicznie na 30 euro i mam potrzebę wytłumaczenia dlaczego. Mianowicie zauważyłam, że kiedy inwestujemy pewna kwotę na udział w jakimś wydarzeniu,  automatycznie dodajemy temu wartość. Dodaje nam to również argumentów, aby zostać i powalczyć dalej (skoro zapłaciłam !) w chwili, gdy mamy ochotę rzucić to wszystko w kat.

Uważam, że taka intensywna praca prowadzona z zawodowym coachem powinna być wyceniona tak, jak cenione są takie usługi we Francji czyli od 50 euro za godzinę wzwyż.
Przy okazji – serdecznie polecam usługi zawodowego konsultanta kariery, Magdaleny

Ja nie jestem zawodowym coachem i robię to głównie z powodów osobistych – autentycznie wchodzę w proces wymyślania siebie zawodowo od nowa i chcę się podzielić tym procesem z osobami, które maja aktualnie podobną potrzebę.

Uzbierana kwota pozwoli mi poczuć, że to co robię ma wymierna wartość, ale i przy okazji zainwestować w rożne narzędzia do prowadzenia takich spotkań i… inne niespodzianki.

Jeżeli chcesz wziąć udział w tym kręgu wsparcia a nie możesz sobie na to pozwolić, napisz do mnie, wspólnie znajdziemy rozwiazanie. 

Napisz proszę, co o tym wszystkim sądzisz.
Miłego dnia.

Walczę z Chaosem, we mnie i wokół mnie. Z pomocą przychodzi mi kobiecość, joga, weganizm, zero waste i planowanie Mój blog https://chatkababyjogi.pl/ jest blogiem osobistym.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.