O mnie

Baba Joga i moja Chatka – kilka słów

o mnie

Skończyłam 41 lat, jestem Mamą i Macochą.
Mieszkam na stałe we Francji, z Mężem i z Psem.
Uwielbiam swoją pracę.
Aktualnie jestem również “popieprzoną weganką” oraz “nawiedzoną zerołeściarą” , jak niby-czule mówi o mnie moja Patchworkowa Rodzina.
No i do września 2019 roku jestem na bezpłatnym urlopie wychowawczym.

Walczę z Chaosem, tym we mnie i tym wokół, a z pomocą przychodzi mi minimalizm, joga, planowanie, czasem lektura.
Robię mydła, kręcę kremy, szydełkuję, robię na drutach i co chwila ucze sie czegoś nowego.
I blogowanie.

i o moim blogu

Mój blog jest moim Pamiętnikiem, katalizatorem rzeczywistości, świadkiem moich zmian, sukcesów i porażek.

Piszę o tym:

 • jak pewnego dnia zapragnęłam opanować Chaos i wprowadzić w życie odrobinę ładu (101 w 1001)(101 w 1001 bis) (101 w 1001 ter)
 • jak codziennie hoduję sobie szczęście : w moim polsko-francuskim związku, w mojej niełatwej rodzinie Patchworkowej, o tym, jak ćwiczę wdzięczność, dbam o siebie i moje dobre samopoczucie (O szczęściu)
 • jak fajnie być świadomą kobietą,o tym, jak włączyłam sie do inicjatyw obywatelskich (ruch na rzecz ochrony praw zwierząt, klub Soroptimist, działający na rzecz kobiet), o tym jak na moim poziomie funkcjonuje w polsko-francuskim środowisku, ze nie zawsze jest tęczowo i jednorożcowo, o moich dylematach i w temacie najbliższym mi aktualnie:  o kobiecości.
 • jak empatia, rosnąca świadomość o środowisku, naturze, ekonomii, polityce i zdrowiu sklonily mnie do zostania weganką, i o tym, że najłatwiej jest po prostu znaleźć fajne wegańskie przepisy i przestać jeść produkty odzwierzęce,  a najtrudniej żyć spokojnie z najbliższymi, którzy ewoluują – co naturalne – w innych kierunkach. Jak po nitce do kłębka, ograniczając nadmierne, wydatki i porządkując sprawy finansowe doszlam do filozofii Zero Waste (Zero śmieci).  (Jestem zmianą)
 • jak dobrze jest znaleźć wśród codziennych wiadomości cos, co jest Dobre, Piękne i co Robi nam Dobrze na serduszku (Pozytyw dnia)
 • jak codzienność wymyka się powyższym kategoriom, o eksperymentach, mydle i powidle (Codzienność)

Witaj w mojej Chatce. Jeśli masz ochotę, napisz do mnie.

Zapraszam również do lektury kilku rozmów z moimi blogowym (i nie tylko) koleżankami :

O życiu w rytmie slow z Martyną, autorką bloga “życie w rytmie slow”

Jak znalazłam pracę marzeń – przez LinkedIn – rozmowa z Anią Jurewicz (która, prócz tego że jest świetnym psychologiem, pisze fajne książki :-))

O Mojej drodze do Zero Waste z Kasią Wągrowską, autorką bloga Ograniczam się i również autorką książki Życie Zero Waste (choć od tego czasu podczas ciąży i pierwszych miesięcy nowego macierzyństwa przyznam, nieco się cofnęłam na tej ścieżce)

O tym jak poszukując szczęścia zachęciłam Olgę Ninę, autorkę dwóch świetnych blogów (o Hiszpanii i o języku francuskim) do oglądania pewnego wartościowego francuskiego programu 😉

O podtrzymywaniu motywacji w praktykowaniu jogi : z chęcią poczytam co wówczas pisałam d’la Klubu Polek , bo aktualnie to właśnie mi się przyda !

Oraz do lektury artykułów z serii o ruchu Zero Śmieci / minimalizm / ekonomia na stronę Klubu Polki na Obczyźnie:

 1. Krążki do demakijażu 
 2. Gąbka do zmywania – tawashi
 3. Woreczki na zakupy 

PS. Dziewczyny z Klubu Polki na Obczyźnie napisały książkę! Świat według Polki

7 myśli w temacie “O mnie

 1. Celt Peadar

  Witaj, Babo Jogo 😉

  Miło mi, że się zatrzymałaś na mojej Polance i mam nadzieję, że zechcesz zostać na dłużej 🙂 Ja do Ciebie na pewno będę zaglądać bo bardzo tu przytulnie.

  Ostatnio rzucił mi się w oczy blog Agnieszki z Lyonu – podobny stylem do Twojej Chatki. Czy to może Twoje poprzednie włości: https://chezagnieszka.wordpress.com/ ?

  Jeśli nie, to przepraszam 🙂 Chcę być pewien, aby Cię odpowiednio przedstawić własnym Czytelnikom. A zrobię to jeszcze w tym miesiącu.

  Póki co, pozdrawiam celtycko! 😉

  Odpowiedz
  1. BabaJoga

   Witaj, witaj w Chatce 🙂
   Tak, to tez moj blog, chciałam pisać o jednej tylko dzielnicy Lyonu, numer 6, w której mieszkam, i mialo byc po angielsku, i nawet jest,tylko czasu nie ma, żeby pisać regularniej 🙂
   Zapraszam i dziekuje za mile slowa.
   Do zobaczenia, w Chatce czy na Polanie 🙂

   Odpowiedz
   1. Celt Peadar

    Dzięki za odpowiedź i wyjaśnienie 🙂

    Powiedz jeszcze tylko: czy na angielskim blogu też coś robisz, czy głównie tutaj? Bo nie wiem czy dodać oba, czy tylko Chatkę 🙂

    Odpowiedz
    1. BabaJoga

     Dwa zupełnie różne światy. Ten o Lyonie to o dzielnicy miasta (miało być o restauracjach, sklepach, mieszkańcach i historii dzielnicy). Chatka to mój pamiętnik, o układaniu sobie w życiu 🙂

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.