Notes zakupowy

Niedlugo oszaleje.
Między zero waste,  minimalizmem, kupowaniem “lokalnie” produktów zrobionych lokalnie i przez firmy lokalne, przez ludzi, ktorzy otrzymuja normalna pensje, i cena, która nie  urwie mi kieszeni, musze sobie ustalic jakis hierarchie wyborów, bo inaczej naprawde oszaleje.

Najlepiej byloby kupic wszystko z drugiej ręki. Siedzę na fb marketplace i (jak pewnie wiecie) łatwo nie jest, bo miedzy zdjeciem a rzeczywistością jest niezła różnica 🙂

dlatego wklejam sobie tutaj notes zakupowy, jeśli strzeli mnie szlag i zaczne jednak kupowac wbrew temu co sobie zalozylam – nowe artykuly:

Pieluszki wielorazowe

Szukalam takich “second hand”… we Francji “porzadne” marki nowe kosztuja od 20 euro w gore, uzywane okolo 10 euro (…) wiec znalazlam pupus.pl.

https://pupus.pl/ – kupilam kilka – i mam mieszane uczucia…  po pierwsze na części z pieluszek było napisane made in China, a nie wiem dlaczego zasugerowałam sie, ze to polska marka. Po drugie jeden artykul wciąż nie doszedł. No ale, wciaz daje temu sklepowi szanse 🙂

Ubranka dla niemowlaków

Przegladam ubranka dla niemowlat i trafilam na polska marke, tzn mam naprawde nadzieje, ze ubranka sa szyte w Polsce a nie znów made in China.
Mysle, że skorzystam, jeszcze trochę powalczę z szukaniem używanych ubranek w Lyonie:

https://kropeczka.net/