Ćwiczenia prostujące plecy

Współcześnie wiele osób, nie tylko młodych nadal chodzących do szkoły, ale również tych pracujących wiele godzin przed biurkiem skarży się na problemy z kręgosłupem oraz garbieniem się. Nie jest to jednak problem, z którym nie da się walczyć. Wystarczy regularnie wykonywać odpowiednie ćwiczenia prostujące plecy, żeby wzmocnić mięśnie kręgosłupa i pozbyć się tego bolącego i mało estetycznego problemu. Szczególnie, ze nie potrzebujesz profesjonalnego sprzętu, żeby wzmocnić mięśnie twoich pleców i cieszyć się piękną, prostą i smukłą sylwetką.

Ćwiczenia prostujące plecy

Wbrew pozorom tego rodzaju ćwiczenia wcale nie są trudne czy wymagające. Wystarczy tylko zdecydowanie i systematyczność, by móc szybko zauważyć znaczącą poprawę stanu naszego kręgosłupa. Czasem warto zacząć od zwykłego przeciągnięcia się co kilka godzin, żeby zwyczajnie wyprostować i rozciągnąć kręgosłup. Oprócz tego warto kilka razy w tygodniu wykonać kilka prostych ćwiczeń, które jako sprzętu mogą wymagać co najwyżej maty czy zwykłego drążka lub kijka.

Wiele ćwiczeń wykonasz również bez problemu w domu. Na początek możesz zacząć od rozciągania w pozycji stojącej połączonej z unoszeniem ramion czy wykonywaniem nimi obrotów. W tej pozycji możesz wykonywać również inne ćwiczenia wzmacniające kręgosłup, a także barki i ręce.

Kolejnymi ćwiczeniami mogą być oczywiście popularna kołyska – połóż się na plecach i podciągnij kolana pod brodę obejmując je. Następnie bujaj się delikatnie do przodu i do tyłu – w ten sposób doskonale rozmasujesz swój kręgosłup oraz rozciągniesz go.
Warto również wykonywać ćwiczenia leżąc na brzuchu. Ułóż się wygodnie i wyciągnij ręce do przodu – możesz trzymać drążek lub kijek. W równych odstępach czasu podnosić klatkę piersiową oraz nogi – ćwiczenie powtarzaj po kilka razy i staraj się wytrzymać w pozycji około 10 sekund.

Pamiętaj, zęby po każdej serii ćwiczeń ponownie się rozciągnąć i zrelaksować. To na pewno pozwoli ci szybciej zauważyć efekty pracy nad sylwetką. Ponadto zrelaksujesz się i pozbędziesz dolegliwości bólowych ze strony kręgosłupa.
Pamiętajmy jednak, że same ćwiczenia to nie jedyna kwestia mająca wpływ na naszą sylwetkę. Jeśli spędzasz wiele godzin przed komputerem, to pomyśl również o odpowiednim krześle czy fotelu. Na rynku pojawia się coraz więcej produktów, które możesz odpowiednio dobrać do swojej wagi i wzrostu. Pomyśl także o dodatkowych poduszkach, które odpowiednio będą podpierać część szyjną oraz lędźwiowa twojego kręgosłupa. Wbrew pozorom potrafią one zdziałać cuda.