Medytacja i oddech

Przez większość czasu nie zwracamy na nasze oddechy uwagi, chociaż powinniśmy. W końcu to one towarzyszą nam od początku naszego życia. Warto zwrócić na nie szczególną uwagę w trakcie wykonywania ćwiczeń czy też medytacja. W końcu słowa oddech medytacja zawsze powinny występować obok siebie. To właśnie oddech pomoże nam się odpowiednio skupić a także zrelaksować.

Medytacja oddech – jak się przygotować?

Chociaż zwykle nie zwracamy uwagi na nasz oddech ponieważ oddechy nieświadomie, to warto zwrócić na nie uwagę w trakcie wykonywania ćwiczeń fizycznych a także medytacji. Odpowiednio wyregulowany oddech nie tylko ułatwi nam wykonywanie ćwiczeń, ale również w opanowaniu wykonywać odpowiednie pozycję. Z kolei w trakcie medytacji wyregulowany oddech pozwoli się odpowiednio wyciszyć i skupić na samym sobie.
Oczywiście ćwiczenia oddechowe nie są trudne i możemy wykonywać je praktycznie w każdej chwili. Jeśli tylko na chwilę zatrzymasz się w trakcie codziennego biegu to na pewno uda co się skupić przez chwilę również na własnym oddechu. Warto poćwiczyć między innymi wdech nosem i powolny wydech ustami. Każdy z nas może się z czasem zdziwić, jak takie proste ćwiczenia mogą wpłynąć na jakoś naszego sposobu oddychania.

Medytacja i oddech

To właśnie ten sposób oddychania, czyli wdech nosem i powolny wydech ustami to doskonały sposób na oddychanie w trakcie medytacji, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynasz tego rodzaju ćwiczenia. Z czasem, gdy już twój oddech będzie doskonale wyregulowany na pewno przejdziesz do kolejnych ćwiczeń i doskonale zapanujesz nad tą czynnością.

Warto także pamiętać, że bez względu na to, jakie masz doświadczenie w medytowania, to warto zawsze skupiać się właśnie na własnym oddechu.
W trakcie ćwiczeń możesz spokojnie zamknąć oczy i skupić się właśnie na oddechu rozpraszającym klatkę piersiową i ożywiającym organizm. Każdy powolny wydech i wydech na pewno pozwoli ci się doskonale zrelaksować. I skupić na własnym ciele. Dzięki temu z każdym następnym razem twoje medytacje będą przynosiły coraz więcej korzyci dla twojego ciała i umysłu.

Jeśli pragniesz się jak najlepiej wyciszyć i zrelaksować w trakcie medytacji to zawsze pamiętaj o tym, jak oddychasz. To właśnie twój oddech ma bardzo ważny wpływ na to, jak medytujesz. Warto więc doskonalić te dwie umiejętności równocześnie.. Na pewno zauważysz konkretne korzyści, które będą efektem właśnie tego rodzaju ćwiczeń. W końcu jeśli na co dzień będziesz zrelaksowany, to z łatwością stawisz czoła nawet skomplikowanym wyzwaniom.