Jak przygotować się do uprawiania jogi?

Współczesny świat szaleje na punkcie wyglądu. W związku z tym decydujemy się na profesjonalny sprzęt oraz wygląd. Warto jednak pamiętać, ze nie wszystkie aspekty naszego życia muszą być zdominowane przez ten styl. Wiedzą o tym szczególnie osoby, które ćwiczą jogę oraz medytują. Do prawidłowego wykonywania poszczególnych asanów i medytacji potrzebują co najwyżej maty lub kilku innych akcesorów, które kupisz już za parę złotych. To również sport dla każdego – możesz ćwiczyć w grupie czy też samodzielnie w domu albo też na świeżym powietrzu.

Jak przygotować się do uprawiania jogi?

Rozpoczynając swoja wielką przygodę z jogą warto na sam początek zaopatrzyć się w matę, która przydaje się również do innych ćwiczeń. Być może już nawet masz ją w domu. Ten sport nie wiąże się praktycznie z żadnymi kosztami a dodatkowo możesz go uprawiać w domu, lesie czy w parku – gdzie tylko zechcesz.
Dodatkowo jeśli chodzi o ubranie, to w przypadku jogi jest inaczej niż przy innych popularnych sportach. Nie potrzebujesz profesjonalnych butów czy stroju. Wystarczy wygodne ubranie, takie jak luźny dres czy elastyczne legginsy w zależności od twoich preferencji. Możesz również założyć swoją ulubioną luźną koszulkę, najważniejsze, żeby było ci wygodnie. Nie potrzebujesz też obuwia. Możesz ćwiczyć na boso lub w skarpetkach. Najważniejsza jest przecież twoja wygoda i swoboda ruchów.

Pamiętaj, że w trakcie ćwiczenia jogi twój strój nie musi być idealny czy modny. Ma być przede wszystkim wygodny i dawać ci swobodę ruchów. Tylko w ten sposób prawidłowo wykonasz poszczególne pozycje bez względu na to, czy dopiero zaczynasz, czy też jesteś doświadczony w uprawianiu jogi. Z czasem na pewno wybierzesz swoje ulubione części garderoby, w których będziesz się czuć wyjątkowo komfortowo.

Twój strój powinien być jak najlepiej dopasowany do ciebie, w końcu to tobie ma być wygodnie w trakcie rozciągania w poszczególnych asanach. Warto także zadbać o to, by przestrzeń, w której ćwiczymy była dla nas przyjazna i pozwoliła nam się maksymalnie zrelaksować. Możesz ćwiczyć w samotności a także w grupie. Warto się również decydować na jogę w parach, dzięki czemu będziecie mogli spróbować nowych ćwiczeń i sposobów relaksu.
Jak widać do jogi wystarczy przede wszystkim trochę dobrych chęci, trochę czasu wolnego i wygodne ubranie. Zaczynając od prostych pozycji szybko przekonasz się, że świadomość własnego ciała, jego możliwości i ograniczeń pozwala nam na naprawdę wiele, w tym również na osiągnięcie spokoju ciała i duszy.