Pozycje jogi łagodzące stres

Czy jesteś zestresowany stresem i niepokojem? Czy szukasz rozwiązania dla tego samego? Jeśli tak to trafiłeś we właściwe miejsce, ponieważ w tym artykule podzielę się z Tobą 10 pozycjami jogi, które łagodzą stres i niepokój.

Możesz spróbować tych pozycji jogi, gdy tylko poczujesz stres i niepokój. Pozy te pomogą Ci zmniejszyć stres i zrelaksować umysł.

Oto 10 pozycji jogi, aby złagodzić stres i niepokój:

1. Pozycja z nogami na ścianie (Supta Padangusthasana)

Ta pozą jest świetna do łagodzenia stresu i niepokoju. Wystarczy położyć się na środku pokoju i podnieść nogi do ściany. Trzymaj plecy prosto, a ręce na udach. Ta pozą pomoże ci zrelaksować całe ciało.

2. Pozę dziecka (Balasana)

Child’s pose jest najłatwiejszą pozą do praktykowania, ponieważ jest po prostu jak leżenie na podłodze. Musisz położyć stopy na ziemi i zgiąć kolana. Usiądź na piętach i podnieś głowę w kierunku ziemi.

3. Pozę kota/krowy (Marjariasana)

Pozycja kota jest świetną pozą na uspokojenie umysłu. Musisz położyć się na brzuchu i trzymać ręce na ziemi. Połóż brodę na ziemi i powoli poruszaj głową do przodu i do tyłu. To pomoże Ci uwolnić stres i niepokój.

4. Pozę łuku (Dhanurasana)

Bow pose jest świetną pozą do uwolnienia stresu i niepokoju. Wystarczy położyć się na podłodze i złożyć nogi. Powoli zegnij kolana i wyciągnij ciało w kierunku głowy, a następnie z powrotem.

5. Stanie na głowie (Sirsasana)

Headstand pose jest wymagającą pozą do praktyki. Jest to również świetna pozycja, aby złagodzić stres i niepokój. W tej pozycji musisz trzymać ręce i nogi przy ścianie i trzymać stopy razem. Głowa musi być uniesiona nad głową.

6. Pozycja ryby (Matsyasana)

Pozycja ryby jest bardzo łatwą pozycją do praktykowania. Jest to świetna pozą na uspokojenie umysłu. Wystarczy położyć się na podłodze i umieścić ręce i nogi pod ramionami. Unieś swoje ciało w powietrze i powoli opuść je na podłogę.

7. Pozę górską (Tadasana)

Mountain pose jest jedną z najbardziej skutecznych pozycji jogi, aby złagodzić stres i niepokój. Usiądź w wygodnej pozycji i utrzymuj kręgosłup prosto.

8. Pozycja dziecka (Balasana)

Pozycja dziecka jest łatwa do praktykowania i jest to idealna pozycja do zrelaksowania umysłu. Po prostu usiądź na środku pokoju i zegnij kolana. Usiądź na piętach i podnieś głowę w kierunku ziemi.

9. Pozę rozciągania bocznego (Parsva Hasta Padangusthasana)

Side stretch pose to świetna pozą na złagodzenie stresu i niepokoju. Stań obok ściany i trzymaj ją dla wsparcia. Następnie pochyl swoje ciało w kierunku ściany. Trzymaj ręce i nogi prosto i podnieś