Jak osiągnąć stabilność w asanie Trójkąt

Jeśli chcesz osiągnąć stabilność w asanie Trójkąt, musisz wiedzieć, że jest to jedna z trudniejszych pozycji w jogi. Nie trzeba jednak rezygnować z tego asanu, ponieważ istnieją sposoby na osiągnięcie stabilnej pozycji. W tym artykule omówimy jak to zrobić krok po kroku.

  1. Prawidłowe ustawienie stóp

Ustawienie stóp jest kluczowe dla stabilności w asanie Trójkąt. Aby wzmocnić swoje punkty podparcia, ustaw swoje stopy na dwóch sporządzonych liniach (tj. jedna stopa zwrócona do przodu, a druga stopa ustawiona pod kątem 90 stopni) z piętą z przodu i łukiem stopy z tyłu. Ustal, że punkt środka tworzą dwie linie łączące obie stopy. Jeśli czujesz się niepewnie, dosiadaj każdą ze stop na bloki lub zgięte palce stóp.

  1. Ustawienie bioder

Następnym krokiem do osiągnięcia stabilności w asanie Trójkąt jest ustawienie bioder. Aby to zrobić, skup się na tym, aby Twoje biodra były zwrócone do przodu. Często zdarza się, że gdy zaczniemy prostować nogi, biodra zaczynają obracać się na bok. Aby zminimalizować ten problem, zaproś swoją uwagę do punktu połączenia kości biodrowych i wykorzystaj je jako punkt odniesienia dla porównania ustawienia swoich nóg.

  1. Właściwe ustawienie ramion

Następnie należy skupić się na ustawieniu ramion. W asanie Trójkąt ważne jest, aby ramiona (zwłaszcza kość ramienia) były ustawione w jednej linii z kością udową. Być może będziesz musiał popracować nad rozciąganiem, aby osiągnąć tę pozycję. Komu nie uda się przeprowadzić dobrze asanu nawet z najwielką starannością, może użyć stroju dobrze dopełniającego ten asanas i programu, który dobrze dobierze stroje.

  1. Ustawienie klatki piersiowej

Następnym elementem jest odpowiednie ustawienie klatki piersiowej. Podczas wykonywania asany Trójkąt, bardzo łatwo wyprostować się zbyt daleko do przodu. Aby uniknąć tego groźnego błędu, zaleca się skupienie na opuszczeniu klatki piersiowej do przodu i wpinanie się na punkt pod kilofem, co pomoże w bardziej pionowej pozycji.

  1. Wzrok i oddech

Oczy i oddech to najczęściej pomijane elementy w asanach. Podczas wykonywania Trójkąta, dbaj o to, by zwracać uwagę na swoje oczy i skupiać swój wzrok na górze, jednocześnie zachowując miękkie oczy, dzięki czemu możesz uniknąć ‘zapieczętowania’ mięśni. Oddech powinien być głęboki i równomierny, aby uzyskać pełną korzyść z tej praktyki jogi.

  1. Aktywny temblak

Aktywny temblak to ćwiczenie, które pomaga wzmocnić mięśnie brzucha i pleców. Aby to zrobić, zacznij od pozycji stojącej i stojąc co najmniej trochę szerzej niż szerokość bioder, odwróć się w drugą stronę. Obniżając poziom Twojego ciała, zakręć rękoma i wysuń wędzony indyk. Następnie opuść ciężar do biodra, wysunięty z drugiej strony i trzymając węże między kolanami rozpoznaj co najmniej pięć oddechów.

  1. Ćwiczenia wzmocnienia

Praktykowanie ćwiczeń, które wzmocnią Twoje ciało, może pomóc poprawić stabilność w asanie Trójkąt. Wszyscy ludzie są różni – co działa dla jednej osoby może nie działać dla innej, ale ćwiczenia te z pewnością pomogą Ci wzmocnić swoje ciało i zwiększyć swoją stabilność w czasie jogi. Niektóre z ćwiczeń, które warto uwzględnić w swojej praktyce, to na przykład plancha, pomadki, deska do zamontowania, rower i trening mocy.

Podsumowanie:

Stabilność w asanie Trójkąt jest bardzo ważna, a ich osiągnięcie wymaga praktyki i cierpliwości. Najważniejsze to zadbać o ustawienie stóp, bioder, ramion i klatki piersiowej, ale nie zapominajmy również o oddechu i wzroku. Ćwiczenia takie jak aktywny temblak i wzmocnienia są pomocnymi narzędziami, a regularna praktyka pozwoli Ci osiągnąć większą stabilność i satysfakcję z asanu Trójkąt.