Ćwiczenia pilatesu

Współcześnie bardzo często że względu na brak czasu i często również możliwości szukamy sposobu na wykonywanie ćwiczeń mających bezpośredni wpływ na naszą sylwetkę, zdrowie a także doskonałe samopoczucie. Jednym ze sposób na uzyskanie wyżej wymienionych korzysci są również ćwiczenia pilatesu. Chociaż słowo to może się n kojarzyć z jakąś moda z lat 90′ to warto się nad nim chwilę pochylić, ponieważ może się on okazać doskonałym sposobem na ćwiczenia w domowym zaciszu dla każdego z nas. Warto jednak czasem pomyśleć o treningu pod okiem doświadczonego trenera – w tych ćwiczeniach bardzo ważna jest dokładność wykonywania każdej pozycji.

Ćwiczenia pilatesu – czym są i czy warto?

Wiele osób może korzystać z odpowiednio dobranego zestawu ćwiczeń pilates na siłowni, jednak możesz je wykonywać również samodzielnie w domu. To przede wszystkim ćwiczenia mające wpływ na mięśnie głębokie oraz na mięśnie brzucha. Dodatkowo również wzmacniają mięśnie przy naszym kręgosłupie oraz wyszczuplają sylwetkę. Z tego też powodu są szczególnie popularne wśród kobiet. Są one również ważne dla pań że względu na angażowanie do pracy mięśni dna miednicy, a więc podtrzymywanie narządu rodnego a także jakości życia seksualnego.
Do ich wykonywania nie potrzebujesz również specjalistycznego sprzętu. Warto zainwestować w mate do ćwiczeń, która ułatwi pozycję wykonywane na podłodze. Jednak możesz ją łatwo zastąpić czym co już posiadasz w domu. Nie musisz się więc decydować ma drogi sprzęt. Warto jednak pomyśleć o pomocy instruktora.

Ćwiczenia pilatesu

Ćwiczenia te wykorzystują między innymi elementy jogi jak i innych sposobów ćwiczenia ciała. Koncentrują się one jednak na dokładnym wykonywaniu poszczególnych pozycji często również w wykorzystując powtórki. Dzięki wykorzystaniu ćwiczeń pilates możesz polepszyć zarówno swoje samopoczucie, jak i codzienny komfort życia. Wbrew pozorom ćwiczenia te mogą je znacząco poprawić.
Warto również pamiętać, by w trakcie wykonywania poszczególnych ćwiczeń odpowiednio napinać mięśnie, szczególnie mięśnie brzucha. To właśnie one są podstawą pracy w trakcie wykonywania ćwiczeń.

Warto także pamiętać, że ćwiczenia te mocno angażują do pracy mięśnie dolnej części miednicy dzięki czemu wpływają na jakość życia seksualnego.
Pomagają również poznać zarówno możliwości, jak i ograniczenia naszego ciała równocześnie relaksując i pozytywnie wpływając na naszą psychikę. To wszechstronne działanie wcale nie jest przesadzone. Systematyczne i dokładne ćwiczenia potrafią naprawdę zdziałać cuda.