Trening na boczki: Skuteczne ćwiczenia dla wysmuklonej talii

Boczki to największy problem dla wielu z nas, szukających idealnie wyrzeźbionego ciała. O ile większa część osób koncentruje się na treningu mięśni brzucha – między innymi na płaskim brzuchu, o tyle boczki odcinają i przeszkadzają estetyce sylwetki. Dzięki naszemu skutecznemu treningowi na boczki, możesz uzyskać idealną talie, bez zbędnego tłuszczu i fałdek. W artykule omówimy 7 różnych ćwiczeń, na boczki i jak przeprowadzić trening, by zobaczyć efekty.

  1. Skrzyżowane nogi

Skrzyżowane nogi to idealne ćwiczenie na dolne boczki. Siądź na podłodze z wyprostowanymi nogami przed sobą. Następnie skrzyżuj nogi na wysokości kolan. Obie ręce trzymaj na karku, następnie przechylaj górną cześć ciała w lewo, a następnie w prawo, dotykając łokciem kolana. Ruch powinien być wykonany z lekkim przechyleniem, zgięciem ramion i korpusu.

  1. Ruchy nożyczkowe

Kolejne skuteczne ćwiczenia to ruchy nożyczkowe, które angażują dolne mięśnie boczne. Siądź na podłodze, z marszem w miejscu i skrzyżowanymi nogami po jednej stronie, a następnie po drugiej stronie. Powtórz to przez 20-30 sekund.

  1. Podniesienie nóg na bok

Podniesienie nóg na bok to świetny sposób na angażowanie mięśni bocznych. Leż na boku i podnieś nogi w górę, przytrzymując głowę w pozycji wyprostowanej. Na początku może być ciężko kontrolować i zdeformować ciało, jednak z czasem będziesz stawać się coraz bardziej zręczna. Powtarzaj przez 60 sekund.

  1. Plank z przyciąganiem kolana

Plank to popularne ćwiczenie dające dobre efekty, zwłaszcza w przypadku treningu dolnych boczków. W pozycji planku, przyciągaj kolana kolejno do lewej i prawej strony, dokładając stopy do stopni przy każdym przyciągnięciu. Powtarzaj ćwiczenie przez 2 do 3 minuty.

  1. Ruchy boczne z odwróconą sztangą

Ruchy boczne z odwróconą sztangą to jedno z najlepszych ćwiczeń na trening dolnych boczków. Stań w pozycji półprzykleknięcia, z odwrotną sztangą na ramionach, którą będziesz przesuwać do przodu i do tyłu, wykonując lekkie przygryzanie z boków cielska. Powtarzaj przez 20-30 sekund.

  1. Przyciąganie kolana do łokcia

Przyciąganie kolana do łokcia angażuje mięśnie boczne, pośladki oraz dolny brzuch. W pozycji planku, przyciągaj prawe kolano do lewego łokcia, a następnie zmień stronę i powtarzaj przez 1 do 2 minuty.

  1. Skręty tułowia z hantlami

Skręty tułowia z hantlami to skuteczne ćwiczenie na górne boczki. Stań prostym, trzymając hantle w opadających rękach. Następnie, zginając kolana i podwijając stopy, chwyć hantle w różnych rejonach tułowia i wykonaj skręty, przyciągając hantle do przyciągnięcia kolana do łokcia. Powtarzaj przez 20-30 sekund.

Podsumowanie

Jak widać, trening na boczki nie musi być skomplikowany ani trudny do wykonania. Wybierz kilka ćwiczeń z naszych propozycji, które najlepiej pasują do Twoich potrzeb. Możesz poświęcić kilka minut w ciągu dnia na wykonanie ćwiczeń, efekty z pewnością Cię zaskoczą. Pamiętaj, że regularność to klucz do sukcesu, a wysiłek pozostanie uzasadniony przez idealną sylwetkę.