Trening na triceps: Ćwiczenia dla wyrzeźbionych ramion

Trening na triceps: Ćwiczenia dla wyrzeźbionych ramion

Trening na triceps to niezbędny element programu treningowego, jeśli chcemy mieć wyrzeźbione ramiona. Triceps stanowi aż 2/3 objętości ramienia, co oznacza, że jego właściwe wytrenowanie to klucz do osiągnięcia atrakcyjnej sylwetki. W artykule przedstawimy kilka podstawowych ćwiczeń, które pozwolą Ci na osiągnięcie jednego z największych kulturowych symboli męskiej siły – wyrzeźbionych ramion.

Jak działa triceps?

Zanim przejdziemy do ćwiczeń na triceps, warto wyjaśnić, jak działa ta grupa mięśniowa. Triceps jest odpowiedzialny za prostowanie łokcia, a także współpracuje przy zabieganiu o stabilizację barku. Do jego budowy wykorzystuje się trzy głowy mięśni, czyli: głowę długą, głowę boczną oraz głowę przyśrodkową.

  1. Wznosy francuskie

Wznosy francuskie to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń na triceps. Polega na podniesieniu sztangi lub hantli za głową, a następnie jej opuszczeniu za pomocą prostowania przedramion. W ten sposób wzmacniamy głównie głowę przyśrodkową tricepsa. Ćwiczenie to można wykonywać zarówno z jedną, jak i dwoma rękoma.

  1. Uginanie ramion z linkami

Uginanie ramion z linkami to ćwiczenie, które stanowi doskonałą alternatywę dla wznosów francuskich. W ramach tego ćwiczenia chwytamy linki, które następnie unosimy do góry, aż do momentu, w którym zaciskamy tricepsy. W odróżnieniu od wznosów francuskich, uginanie ramion z linkami pozwala na wzmocnienie wszystkich trzech głów mięśniowych.

  1. Skłony ze sztangą

Skłony ze sztangą to ćwiczenie, które jest dobrze znanym sposobem na wzmocnienie klatki piersiowej. Mniej jednak wiadomo, że stanowi ono również świetne ćwiczenie na triceps. Ćwiczenie to polega na podnoszeniu sztangi zza głowy i przedłużaniu przedramion do góry. Dzięki skłonom ze sztangą, wzmocnimy głównie głowę długą tricepsa.

  1. Wyciskanie na ławce skośnej

Wyciskanie na ławce skośnej to ćwiczenie, które pozwala na wzmocnienie tricepsów oraz mięśni klatki piersiowej i barków. W ramach tego ćwiczenia leżymy na ławce skośnej i wyginamy łokcie do góry, unosząc sztangę lub hantle. Ćwiczenie to jest znacznie trudniejsze w wykonaniu niż tradycyjne wyciskanie leżąc.

  1. Rozpiętki z hantlami w opadzie tułowia

Rozpiętki to ćwiczenie, które zwykle kojarzy się z wzmocnieniem mięśni klatki piersiowej. Okazuje się jednak, że rozpiętki z hantlami w opadzie tułowia to doskonały sposób na wzmocnienie tricepsów. W ramach tego ćwiczenia otwieramy ramiona i opuszczamy hantle w opadzie tułowia, a następnie unosimy je do góry. Dzięki temu wzmacniamy przede wszystkim głowę boczną tricepsa.

  1. Rozpiętki ze sztangą

Rozpiętki ze sztangą to kolejne doskonałe ćwiczenie na triceps. Polega ono na leżeniu na ławce na plecach, a następnie rozpięciu ramion w bok i opuszczeniu sztangi do końca możliwości. Ćwiczenie to pozwoli Ci na wzmocnienie głównie głowy przyśrodkowej i bocznej tricepsa.

  1. Uginanie ramion na maszynie wyciągu dolnego

Uginanie ramion na maszynie wyciągu dolnego to ćwiczenie, które polega na pociągnięciu wyciągu dolnego za pomocą tricepsów. Ćwiczenie to pozwala na wzmocnienie głównie głowy przyśrodkowej tricepsa.

Podsumowanie

Trening na triceps z pewnością nie należy do łatwych, ale warto zainwestować w niego swój czas i energię. W zdrowym ciele zdrowy duch, a ćwiczenia na triceps mogą Cię wprowadzić w doskonały nastrój. W artykule przedstawiliśmy 7 ćwiczeń, które wyrzeźbią Twoje ramiona i sprawią, że staną się wyraźnie silniejsze. Wykonywane regularnie na pewno przyniosą oczekiwane efekty, czyli wyrzeźbione ramiona i większą siłę.