Wskazówki dotyczące odwiedzania zajęć jogi

Każdy kocha jogę i nie sądzę, aby ktokolwiek, kto mnie zna, zaprzeczył temu faktowi. Swoją podróż do nauki jogi rozpoczęłam w 2016 roku i byłam bardzo podekscytowana nauką tej sztuki.

Mieszkałam w Nowej Zelandii i w mieście nie było żadnego nauczyciela jogi, a nie mogłam sobie pozwolić na podróż do niektórych dużych miast. Ponieważ nie byłam zadowolona z wiedzy o jodze, postanowiłam nauczyć się jogi na kursie online. Była to świetna decyzja, ponieważ nauczyłam się wielu rzeczy.

Przed rozpoczęciem kursu online, odwiedziłam kilka lokalnych ośrodków jogi i spodobała mi się ich atmosfera oraz nauczyciele. Jednak były one trochę drogie.

Było kilka wskazówek, na które się natknąłem, a którymi chciałbym się z tobą podzielić. Zacznijmy więc od najważniejszej z nich.

Środowisko zajęć jogi

Joga jest kompletnym treningiem umysłu i ciała. Konieczne jest więc, abyś odwiedził miejsce, w którym będziesz czuł się zrelaksowany i będziesz mógł skupić się na swoim oddechu.

Będzie świetnie, jeśli miejsce ma jakiś piękny krajobraz i jeśli czujesz, że jesteś w naturze to jest to idealne miejsce dla Ciebie. Jeśli miejsce jest ruchliwe i zatłoczone, to lepiej będzie go unikać.

Instruktor jogi

Instruktorzy jogi są najważniejszą częścią zajęć. Mogą nauczyć cię wszystkiego. Powinni być dobrą osobą, ale także powinni mieć przyjazną i spokojną osobowość. Nie chcesz przecież, abyś podczas nauki jogi był rozdrażniony i zirytowany.

Tak więc, przed rozpoczęciem swoich pierwszych zajęć jogi, upewnij się, że sprawdzisz tło instruktora. Możesz przeszukać jego profil w mediach społecznościowych. Jeśli nic nie znajdziesz, to możesz zapytać swoich przyjaciół lub innych uczniów.

Wnioski:

Mam nadzieję, że uznałeś ten artykuł za pomocny. Jestem pewien, że znajdziesz najlepszą klasę jogi dla siebie. Planuję odwiedzić kilka ośrodków jogi w mojej następnej podróży i powiem ci, jeśli znajdę jakiś dobry ośrodek.