8 prostych pozycji jogi, które spalają tłuszcz

Istnieje powszechne błędne przekonanie, że joga jest tylko dla tych, którzy są chudzi i mają doskonałe ciała. I tak, jeśli nie jesteś osobą z siłowni, to nie możesz praktykować jogi; wymaga to trochę czasu i poświęcenia. Ale nadal, jeśli chcesz spalić tłuszcz i uzyskać sprawne ciało, to musisz ćwiczyć jogę. Istnieje wiele póz jogi, które pomogą Ci spalić tłuszcz i zwiększyć metabolizm.

1. Tree pose (pozę drzewa)

Zacznij od stania prosto, teraz pochyl się do przodu trzymając plecy prosto i trzymaj pozę drzewa przez 1 minutę. Jeśli nie masz żadnego drzewa pozę następnie można również zrobić plank pozę. Ta pozycja zwiększy tempo metabolizmu i pomoże Ci spalić tłuszcz w Twoim ciele.

2. Pozycja deski

Zacznij od leżenia, umieścić swoje ręce przed sobą i podnieść swoje ciało do góry, utrzymując plecy proste. Teraz naciśnij łokcie do siebie i przytrzymaj przez 60 sekund. Ta pozycja jest nazywana pozą deski, ponieważ sprawia, że ciało wygląda jak deska. Ta pozycja zwiększy siłę rdzenia, a także mięśnie brzucha.

3. Stojący skłon w przód

Zacznij od stania prosto, pochyl się do przodu trzymając plecy prosto. Utrzymaj tę pozycję przez 30 sekund. Ta pozycja rozciągnie biodra i uda oraz zwiększy siłę rdzenia.

4. Pozowanie na krowę

To jest pozą dla początkujących i pomoże Ci również uzyskać płaski brzuch. Zacznij od stania prosto i pochyl się do przodu, trzymając kolana zgięte. Teraz umieść ręce na ziemi i podnieś swoje ciało do góry, utrzymując ciało proste. Przytrzymaj tę pozę przez 30 sekund.

5. Pozycja Headstand

Jeśli masz silny rdzeń, to możesz spróbować tej pozycji. Zacznij od siedzenia na podłodze, teraz połóż się na plecach i podnieś głowę nad podłogę. Połóż dłonie na ziemi i podeprzyj ciało rękami i nogami. Utrzymaj tę pozę przez 5 minut.

6. Pozę kobry (Cobra pose)

Zacznij od stania prosto, podnieś ręce i umieść je za sobą. Teraz pochyl się do przodu trzymając ręce za sobą. Teraz powoli skłoń głowę i podnieś ją ponad ramiona. Utrzymaj tę pozycję przez 1 minutę i powtórz ją 3 razy.

7. Boczna deska

Jest to jedna z najłatwiejszych pozycji jogi, którą możesz praktykować w swoim domu. Zacznij od leżenia na boku i podnieś prawe ramię i lewą nogę w tym samym czasie. Twoje prawe ramię i lewa noga powinny być równoległe do ziemi. Teraz naciśnij rękę i stopę w kierunku sufitu. Upewnij się, że prawy łokieć i lewe kolano są zablokowane. Możesz również ćwiczyć tę pozę, podnosząc jedno ramię i jedną nogę na raz.

8. Stójka na ramionach

Zacznij od stania prosto, pochyl się do przodu utrzymując proste plecy. Podnieś ramiona i umieść je w powietrzu, na szerokość ramion. Teraz powoli podnieś swoje ciało i unieś ramiona nad głowę. Utrzymaj tę pozę przez 30 sekund i powtórz ją 3 razy.