Czy warto prowadzić kalendarz miesiączkowy Bella?

Coraz więcej małżeństw decyduje się na dziecko. Dlatego się o nie starają. Niestety bardzo dużo par ma problemy z zajściem w ciąże. Jeśli starania trwają dłużej niż  12 miesięcy to na pewno każda z par powinna udać się do lekarza. Ten na pewno zleci wszystkie niezbędne badania. Na pewno bardzo ważne jest to, aby odbywać stosunek w dni płodne. Jak to wyliczyć? Nie każda kobieta zna na tyle swoje ciało, aby wiedzieć kiedy one są i kiedy występuje owulacja. Szczególnie jeśli któraś z kobiet ma nieregularne cykle. Obecnie w telefonach można zainstalować różnego rodzaju aplikacje, które są właśnie stworzone dla kobiet planujących ciążę. Tam można zaznaczać kiedy był stosunek i kiedy była ostatnia miesiączka. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić jeden z takich kalendarzy. Chodzi oczywiście tutaj o kalendarz miesiączkowy Bella. Warto wspomnieć, że każda kobieta powinna mieć tego typu aplikację w swoim telefonie. Szczególnie takie, które nie notują nigdzie kiedy przychodzi miesiączka. A to jest ważne, gdyż lekarz ginekolog często o to pyta.

Kalendarz miesiączkowy Bella

Czym w ogóle jest kalendarz Bella? To kalendarz  miesiączkowy dla każdej kobiety, który pozwala lepiej kontrolować każdy cykl. Czasami wiadomo, że może się nie sprawdzić bo na długość cyklu mają wpływ różne czynniki typu stres i zmiany klimatyczne lub jakieś choroby. Jednak w większości jest to sprawdzalna aplikacja. Dzięki kalendarzykowi można obliczyć, kiedy pojawi się kolejna. Trzeba tylko w aplikacji podać średnią długość cyklu, ile trwa okres oraz dzień ostatniej miesiączki. To właśnie na tej podstawie będą robione obliczenia. Dużo kobiet twierdzi, że właśnie dzięki niemu zaszły w ciąże, bo robiły to zgodnie z kalendarzem. Można stwierdzić, że jest to chyba najpopularniejsza aplikacja mobilna jeśli chodzi o kalendarze miesiączkowe. Czasami jednak owulacja może się przesunąć, wtedy kalendarz może się nieco pomylić z datami.

Warto dodać, iż korzystają z niego nie tylko kobiety planujące ciąże, ale także takie, które tej ciąży nie chcą. Dla takich osób pełni również funkcję naturalnej metody antykoncepcji. Jednak , w tym przypadku to nie jest 100 procentowa pewność. Warto jednak dodać, iż kalendarz nie daje gwarancji, że dane dni płodne i owulacja wystąpią w oszacowanych przez niego dniach. Każda kobieta jest inna i te dni są zmienne. Dlatego zdecydowanie taka forma antykoncepcji nie jest polecana dla kobiet.

Taki kalendarz powinien być obowiązkowy dla każdej kobiety. Z tego względu, że można w nim zaznaczać także inne objawy typu: PMS, dodatkowe plamienia, czas przyjmowania leków. Może to być szczególnie pomocne na wizycie u ginekologa.