5 prostych pozycji jogi dla początkujących

Joga to starożytne indyjskie ćwiczenia duchowe, które są praktykowane przez miliony ludzi na całym świecie. Niektórzy uważają ją za sztukę, która pomaga nam poprawić nasze zdrowie i samopoczucie. Jest jednak wiele osób, które uważają, że joga jest trudnym i ciężkim zadaniem. Uważają, że jest to ćwiczenie, które należy wykonywać pod okiem guru jogi.

Nie jest to prawda, joga jest łatwym i prostym ćwiczeniem, które może praktykować każdy. Jedyne co jest potrzebne to odrobina cierpliwości i dyscypliny. Oto kilka prostych pozycji jogi, które będą dla Ciebie pomocne.

Pozycja dziecka

Połóż się w wygodnej pozycji, skrzyżuj nogi i połóż ręce na kolanach. Trzymaj głowę przy podłodze i rób powolne i głębokie wdechy. Utrzymaj tę pozycję przez 2 do 3 minut i zrób całkowity wydech. Jest to prosta pozycja, która pomaga uspokoić umysł.

Wygięcie w przód w pozycji siedzącej

Usiądź w wygodnej pozycji i połóż dłonie na udach. Zrób powolny wdech i unieś klatkę piersiową do góry. Twoje oczy powinny być otwarte i patrzeć przed siebie.

Możesz to również zrobić siedząc na krześle i trzymając stopy na ziemi.

Stojąc na ramionach

Stań w wygodnej pozycji i połóż ręce na biodrach. Zrób powolny wydech i pochyl się do przodu tak daleko, jak tylko możesz. Jeśli czujesz trudności, możesz to zrobić na stojąco.

Stojący skłon w przód

Stań w wygodnej pozycji i trzymaj stopy razem. Wyciągnij ramiona do przodu i zamknij oczy. Utrzymaj tę pozycję przez 1 do 2 minut.

Wojownik 1

Stań w wygodnej pozycji i podnieś ręce nad głowę. Możesz to zrobić w tej samej pozycji, co podczas wykonywania Salutu Słońca.

Wojownik 2

Stań w wygodnej pozycji i unieś prawą rękę nad głowę. Trzymaj lewą rękę na podłodze i rozciągnij szeroko ramiona.

Wygięcie w przód w pozycji siedzącej

Usiądź w wygodnej pozycji i złóż ręce na podłodze. Rozciągnij głowę do tyłu.

Wnioski:

Te proste pozy jogi pomogą Ci osiągnąć równowagę i elastyczność w Twoim ciele. Możesz zacząć praktykować te proste pozy jogi od dziś. Z pewnością będziesz cieszyć się korzyściami płynącymi z tych póz.