Dlaczego warto uczyć się jogi pod okiem nauczyciela?

Szkoły jogi zyskują coraz większą popularność, a to sprawia, że jest ich na rynku po prostu coraz więcej. Teraz występują one wprost wszędzie. W dużych miastach można zwykle znaleźć przynajmniej kilka takich szkół, a pojawiają się one również i w mniejszych miejscowościach, dlatego niemalże każdy zyskał już do nich łatwy dostęp i może korzystać z ich usług. A czy warto? Jak najbardziej. Joga trening będzie dobrym treningiem tylko wtedy, gdy zostanie przeprowadzony pod okiem nauczyciela. Ta zasada tyczy się oczywiście osób początkujących. To one powinny rozpocząć swoją przygodę z jogą w profesjonalnej szkole, w której zdołają opanować różne podstawy i nauczą się w taki sposób wykonywać poszczególne ćwiczenia, by zawsze były one dla nich w pełni bezpieczne.

Pierwszą zaletą trenowania z nauczycielem jest możliwość dostosowania rodzaju i intensywności oraz poziomu trudności ćwiczeń do indywidualnych umiejętności i predyspozycji. A nie każdy jest w stanie zrobić pełny szpagat na pierwszych zajęciach. Joga ćwiczenia rozciągające będą bardzo trudne dla osób, które do tej pory trenowały wyłącznie siłowo, ale już pozycje opierające się na sile rąk staną się dla nich czymś prostym, podczas gdy inni będą mieć z nimi problem. To dlatego najlepsze efekty przynoszą indywidualne zajęcia jogi. One są oczywiście najdroższe, ale nie trzeba z nich korzystać bez przerwy. Wystarczy udać się na nie trzy czy cztery razy, a potem dołączyć już do zorganizowanej grupy albo przerzucić się na domowe treningi.

Najważniejsze jest jednak to, że każdy joga trening przeprowadzony z nauczycielem będzie treningiem bezpiecznym dla ciała i całego organizmu. Instruktor zawsze bacznie obserwuje poczynania swoich podopiecznych. Może w każdej chwili szybko zareagować i skorygować błędną postawę albo naprawić inne błędy. Pilnuje, by wszystkie joga ćwiczenia były wykonywane poprawnie technicznie. Nie muszą być idealne, ale mają być bezpieczne dla całego ciała.