Idealna joga dla początkujących?

Większość ludzi ma przelotną wiedzę na temat tego, czym jest joga, lub myśli, że wie, co chce osiągnąć.  Ale dopóki nie spróbujesz jogi, nie możesz wiedzieć, czy masz taki typ osobowości, który może się naprawdę rozwinąć pod jej wpływem.  Joga po prostu może być doświadczeniem zmieniającym życie, a dyscyplina i siła psychiczna, które z niej wynikają, mogą całkowicie zmienić twoją perspektywę i światopogląd.

Czym jest Bikram Joga?

Jedna z metod jogi, która jest obecnie bardzo popularna, znana jest jako Bikram Joga.  Bikram Joga, często określana jako “gorąca joga”, jest zgodna z metodą Bikram Jogi.  Jak każda joga, ma ona wiele celów – budowanie wewnętrznej siły, jak również zewnętrznej siły fizycznej.  Istotnym elementem Bikram Jogi jest elastyczność i równowaga, które są niezbędne do wykonywania ćwiczeń. Uważa się, że wynikają one zarówno z siły psychicznej, jak i fizycznej.  Korzenie Bikram Jogi wywodzą się z Hatha Jogi, która jest uzdrawiającą formą jogi, wzmacniającą zarówno ciało, jak i umysł.

Założycielem Bikram Jogi był Bikram Choudhury, praktykujący jogę i innowator.  Po wypadku przy podnoszeniu ciężarów Bikram Choudhury był zdeterminowany, by wyzdrowieć i rozpoczął badania nad uzdrawiającymi właściwościami pewnych rodzajów ćwiczeń.  W rezultacie powstała Bikram Joga, którą tak wiele osób uznało za skuteczną metodę uzdrawiania, że jej zwolennicy zostali spisani i przekazani jako nowa forma jogi.  Jest wielu tych, którzy praktykują Bikram Jogę wyłącznie ze względu na jej lecznicze korzyści, ale istnieje również silny komponent holistyczny, który jest kluczowym powodem stosowania Bikram Jogi przez wielu regularnych użytkowników.

Joga dla początkujących

Kluczem do sukcesu w stosowaniu Bikram Jogi jest rozwinięcie siły psychicznej niezbędnej do zdyscyplinowania się w jej stosowaniu.  Jeśli uda ci się opanować tę stronę jogi, korzyści fizyczne pojawią się w najbliższym czasie.  Zostały one udowodnione przez naukowców, w tym przez grupę ze Szpitala Uniwersyteckiego w Tokio. Korzyści medyczne są niepodważalne i wykazano, że poprawiają one stan chronicznych dolegliwości, jak również w znacznym stopniu wspomagają leczenie i powrót do zdrowia po urazach tkanek.

Każde ćwiczenie postawy zostało opracowane w oparciu o podstawy zarówno wschodnich, jak i zachodnich dyscyplin jogi.  Wszystkie koncentrują się na ruchu i nacisku na mięśnie, nerwy, więzadła, gruczoły i narządy.  Ćwiczenia powinny być wykonywane razem i po kolei, ponieważ są ze sobą wzajemnie powiązane.

Bikram Joga jest mało obciążająca i może być uprawiana przez osoby w różnym wieku, dlatego jest to dobra joga dla początkujących.  Ważnym elementem jest dyscyplina wymagana do codziennego wykonywania ćwiczeń postawy w celu osiągnięcia maksymalnych korzyści.