Najlepsze pozycje jogi na ból stawów

Zapalenie stawów to bolesna choroba stawów, która powoduje ból i obrzęk w stawach. Jest to również choroba zwyrodnieniowa, która wpływa na stawy i uszkadza chrząstki i kości.

Jest to nie tylko bolesne, ale również wpływa na sprawność fizyczną organizmu. Zapalenie stawów można jednak wyleczyć za pomocą różnych metod.

Istnieje wiele pozycji jogi, które są skuteczne na zapalenie stawów. Możesz je wypróbować i uczynić częścią swojej codziennej rutyny.

1. Pozycja dziecka (Balasana)

Ta pozą pomoże ci zrelaksować ciało i umysł. Jest to również uważane za pozę relaksacyjną. Możesz wykonywać tę pozycję o każdej porze dnia.

2. Pozycja psa (Marjariasana)

Jest również znany jako pozycja psa. Jeśli chcesz uspokoić swoje ciało, to możesz użyć tej pozycji.

3. Półpies (Ardha Marjariasana)

Ta pozę jest jedną z najbardziej skutecznych pozycji jogi na zapalenie stawów. Pomoże Ci również rozciągnąć nogi i plecy.

4. Pozycję Wojownika (Virabhadrasana)

Ta pozycja pomoże Ci rozciągnąć biodra i nogi. Jest również uważana za pozycję wzmacniającą.

5. Pozycja kota/krowy (Marichyasana)

Krowa pozę jest znana jako pozę kota. Jest to również jedna z najlepszych pozycji jogi na zapalenie stawów. Pomoże ci wzmocnić mięśnie pleców.

6. Siedzący skłon w przód (Paschimottanasana)

Znana jest również jako siedzące wygięcie do przodu. Będziesz czuł się zrelaksowany i odmłodzony po praktyce tej pozy.

7. Pozycja z głową do kolan (Jalandhara Bandha)

Jest również znany jako pozę głowy do kolan. Pomoże ci uzyskać silne plecy.

8. Skręt kręgosłupa (Sarvangasana)

Jest również znany jako skręt kręgosłupa. Będziesz w stanie uzyskać silne plecy i nogi. Jest to świetna pozą na zapalenie stawów.

Wnioski:

Są to jedne z najlepszych póz jogi na zapalenie stawów. Są one naprawdę skuteczne i pomogą Ci złagodzić ból. Możesz praktykować każdą z tych póz, aby uzyskać silne ciało.