Jak zacząć ćwiczyć jogę w Częstochowie?

Kiedy jesteś początkującym adeptem jogi lub planujesz nim zostać, to prawdopodobnie nie będziesz wiedział, czego się spodziewać, kiedy pierwszego dnia wejdziesz do sali gimnastycznej na zajęcia jogi dla początkujących.  Większość ludzi nie ma pewności, czego w ogóle powinni szukać na zajęciach jogi dla początkujących, więc ten artykuł zdradzi ci czego się spodziewać po pierwszych zajęciach i jak znaleźć odpowiednie zajęcia dla siebie.

Wyznacz sobie konkretny cel

Lista powodów, dla których zaczynasz lub chcesz zacząć ćwiczyć jogę, jest zwykle tak duża, jak liczba nowych osób na zajęciach jogi.  Ogólnie rzecz biorąc, ludzie szukają jednej z trzech rzeczy – zdrowia fizycznego, psychicznego lub duchowego.  Wszystkie trzy są ważne i wszystkie trzy są realistycznymi celami na zajęciach jogi.  Niezależnie od tego, co chcesz osiągnąć poprzez jogę, na pewno znajdziesz zajęcia i styl, który będzie dla ciebie odpowiedni.  Możesz poszukać informacji w Internecie na temat joga częstochowa lub nawet pytając różnych Joginów, co pomoże ci znaleźć Jogę, która przyniesie ci najlepsze rezultaty.

Warto wyznaczyć sobie solidne, ale przede wszystkim realne cele. Wielu początkujących jest zaskoczonych tym, jak chętnie instruktor jogi omówi z nimi te cele i przedyskutuje, czy są one realistyczne, czy może lepsza byłaby jakaś inna, alternatywna ściaża.

Następnym krokiem będzie wybranie serii zajęć w dziedzinach, które wydały ci się najbardziej odpowiednie.  Zajęcia te będą się nawzajem rozwijać z tygodnia na tydzień i może się okazać, że jeśli opuścisz jeden tydzień, będziesz miał zaległości.

Upewnij się, że uczy cię ktoś, kto wie, co robi.

Co zaskakujące, biorąc pod uwagę stosunkowo niską intensywność zajęć i liczne korzyści fizyczne, joga zaczęła regularnie pojawiać się w statystykach dotyczących urazów sportowych.  Wskazuje się na dwie kluczowe przyczyny.  Po pierwsze zbyt szybkie tempo ćwiczeń, a po drugie instruktorzy, którzy nie są odpowiednio przeszkoleni lub nie potrafią ocenić indywidualnego poziomu swoich uczniów (czasami winne są temu duże klasy).

Kiedy zastanawiasz się nad wyborem nowych zajęć, nie krępuj się zapytać instruktora joga częstochowa o jego kwalifikacje i wykształcenie.  Wielu instruktorów ma za sobą jedynie trzydniowy kurs jogi na siłowni i wielu ludzi zalicza to do kategorii “wiedza wystarczająca, by być niebezpiecznym”.  Tradycyjnie uczeń trenuje przez wiele lat pod okiem guru, zanim zostanie uznany za odpowiedniego do przekazania nawet najprostszych technik jogi innemu nowicjuszowi.