Jak wygląda joga w parach?

Od wielu lat możemy się spotkać z opinią, że joga to zajęcie o charakterze indywidualnym, wiec najlepiej jest wykonywać poszczególne ćwiczenia w samotności. W ten sposób możemy się najlepiej zrelaksować i wykonać każde ćwiczenie dokładnie. Warto jednak wiedzieć, że zasada ta nie zawsze się sprawdza i jeśli chcesz poćwiczyć z kimś bliskim to warto sprawdzić najlepsze do tego pozycje i dzięki temu świetnie spędzić czas wolny. Tak, joga w parach taje się coraz bardziej popularna!

Joga w parach – najlepsze pozycje

Obecność drugiej osoby w naszej przestrzeni możemy doskonale wykorzystać. To nie tylko doskonały sposób na szukanie wsparcia w trakcie ćwiczeń rozciągających, ale również możliwość budowania głębszej relacji z drugą osobą. Wbrew pozorom ćwiczeń, które możesz wykonać w parach jest całkiem sporo!
Oczywiście zastanawiać się nad najlepszymi ćwiczeniami warto wziąć pod uwagę to, czy towarzysząca nam osoba regularnie ćwiczy czy też dopiero zaczyna swoja przygodę z jogą. W końcu rozciąganie powinno być przyjemnością!

Na przykład możecie usiać w siadzie po turecku plecami do siebie. Unieść głowę wydłużając kręgosłup, jednocześnie opuszczając barki. Chwyćcie się dłońmi i ciągniecie. To doskonały sposób na rozciąganie w jednocześnie doskonałe ćwiczenie w parze. To również doskonała pozycja wyjściowa do dalszych ćwiczeń rozciągających. Delikatnie modyfikując te pozycję możecie rozciągać kolejne partie ciała.
Kolejnym ciekawym ćwiczeniem jest siad z wyprostowanymi nogami – złączcie swoje stopy i chwyćcie się za ręce. w zależności od waszych umiejętności możecie dowolnie rozciągać mięśnie zarówno rąk, jak i nóg. Ta pozycja również jest doskonała do dalszych ćwiczeń rozciągających.

Joga w parach – dlaczego warto się na nią zdecydować?

Wykonywanie ćwiczeń w parach to nie tylko doskonały sposób spędzania wolnego czasu, ale również dbanie o swoje zdrowie. Dzięki ćwiczeniom w parach możesz również wykonywać nowe pozycje, o których wcześniej nie myślałaś. W ten sposób możesz zacząć ćwiczyć również dodatkowe partie mięśni. To również doskonały sposób na pogłębianie relacji między partnerami – budowanie zaufania, a także dzielenie wspólnych pasji. To wbrew pozorom zajęcie doskonałe zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. W końcu każdy może w ten sposób dbać o swoje zdrowie – ćwiczenia są przecież zarówno doskonałe do rozciągania, jak i relaksu.
Chociaż nadal pokutuje przekonanie, że w obrębie naszej maty do ćwiczeń każdą pozycje wykonujemy indywidualnie, to jednak warto czasem zdecydować się na jogę w parach!